NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

Dodatkowy nabór na studia 2020/2021

Dodatkowy nabór na studia 2020/2021

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłasza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2020/2021. Sprawdź szczegóły.

Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego

Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego

Absolwenci Rocznika 2020 Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają na uroczystość wręczenia dyplomów. Transmisja wydarzenia rozpocznie się 26 września 2020 r. (sobota) o godz. 9:00.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

Uroczysta Inauguracja Roku...

Inauguracja roku to nie tylko tradycja i obyczaj akademicki, ale prawdziwie ważny dzień w życiu naszej społeczności. Niespotykany czas pandemii COVID-19 sprawił, że wiele wydarzeń zostało odwołanych, a nasze relacje zostały ograniczone. Są jednak takie chwile, gdzie wspólnota winna być razem. Dlatego też postanowiłem, że tegoroczna Inauguracja powinna się odbyć, choć oczywiście z zachowaniem wszelkich restrykcji sanitarnych i przepisów prawa, a jednocześnie z możliwością wspólnego przeżycia tego czasu. Pokażmy - w poczuciu naszej łączności - siłę akademicką i nieprzerwaną działalność.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie