NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

Diamentowy Grant

Diamentowy Grant

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął dziewiąty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. Miło nam poinformować, że dwóch studentów naszego Uniwersytetu, Pani Natalia Siminiak oraz Pan Jan Niziński, znaleźli się w gronie 69 laureatów z całej Polski.

Kolejna nominacja - Naukowiec przyszłości

Kolejna nominacja - Naukowiec...

Z satysfakcją informujemy, że dr n. med. Agnieszka Rawłuszko-Wieczorek z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020, w kategorii Naukowiec przyszłości. Nominację do nagrody przyznano za realizację projektu pn.: „Regulacja epigenetyczna odpowiedzi na hipoksję w raku jelita grubego”.

Sukces studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu!

Sukces studentów Uniwersytetu...

W dniach 19-25 lipca 2020 roku w Poznaniu po raz pierwszy w Europie odbyła się międzynarodowa letnia szkoła radiologii Summer International Radiology Course. Mimo licznych obostrzeń narzuconych przez COVID-19 zespół zarządzany przez Dominika Kobylarka - tegorocznego absolwenta kierunku lekarskiego - z sukcesem przeprowadził serie 5-dniowych wykładów oraz warsztatów z zakresu ultrasonografii, rentgenografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz radiologii interwencyjnej. W wydarzeniu wzięło udział 13 lekarzy oraz 47 uczestników z 9 różnych krajów. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem merytorycznym prof. dra hab. Roberta Juszkata oraz patronatem honorowym prof. dra hab. Jacka Wysockiego, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Centrum Medycznego HCP im. św. Jana Pawła II.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie