Aktualności

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu

Odznaczenia dla zasłużonych w...

Z satysfakcją informujemy, że 13 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla zasłużonych w służbie państwu. Postanowieniami Prezydenta RP Andrzeja Dudy za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za popularyzowanie nauki w Polsce, za wspieranie rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski prof. dr hab. Michał Musielak - Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem, i prof. dr hab. Paweł Chęciński - Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Cztery razy A

Cztery razy A

Z satysfakcją informujemy, że komunikatem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) wszystkim wydziałom naszej uczelni zarekomendowana została kategoria A, w ramach kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych 2017.

Projekt ENRICHME

Projekt ENRICHME

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jednym z partnerów projektu ENRICHME (Enabling Robot and assisted living environment for Independent Care and Health Monitoring of the Elderly - Analiza potrzeb osób starszych w kontekście możliwości zastosowania robotów pomagających im funkcjonować samodzielnie w domu) realizowanego w ramach Europejskiego Programu Ramowego w zakresie Badań Naukowych i Innowacji (Horyzont 2020). W realizacji projektu udział biorą pracownicy Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej (Wydział Lekarski I), Pracowni Neuropsychobiologii Katedry Psychiatrii (Wydział Lekarski II) oraz Pracownia Terapii Zajęciowej Katedry Geriatrii i Gerontologii (Wydział Nauk o Zdrowiu). Prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis z Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej jest kierownikiem naukowym projektu.

Delegacja z Edynburga

Delegacja z Edynburga

W dniach 02-06. października 2017 gościliśmy oficjalną delegację Uniwersytetu w Edynburgu: Prof. Jeremy’ego Bradshaw’a oraz trójkę specjalistów z zakresu edukacji medycznej z Centre for Medical Education.

"Mały Medyk" po raz szósty

"Mały Medyk" po raz szósty

W dniu 9 października 2017 r. - już po raz szósty - odbyła się uroczysta inauguracja projektu Mały Medyk-Polska Akademia Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Przyszłość medycyny tworzymy dziś

Przyszłość medycyny tworzymy dziś

Z satysfakcją pragniemy Państwu zaprezentować sylwetki młodych naukowców, którzy w murach naszego Uniwersytetu prowadzą prace badawcze, przyczyniając się do rozwoju szeroko pojętych nauk medycznych. Bardzo dużym optymizmem napawa nas również fakt, że naszą Uczelnię wybierają najzdolniejsi absolwenci szkół średnich. Jako przykład prezentujemy Panią Paulinę Smaruj - studentkę I roku kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim I, laureatkę srebrnego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej IBO2017.

Zobacz więcej aktualności