NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 września 2020 r. zmarł Śp. Pan prof. dr hab. Wojciech Służewski wieloletni kierownik III Katedry Pediatrii i Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Znakomity lekarz, naukowiec i dydaktyk. Wychowawca i Nauczyciel wielu pokoleń lekarzy i studentów wszystkich Wydziałów naszej Uczelni.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

Uroczysta Inauguracja Roku...

Inauguracja roku to nie tylko tradycja i obyczaj akademicki, ale prawdziwie ważny dzień w życiu naszej społeczności. Niespotykany czas pandemii COVID-19 sprawił, że wiele wydarzeń zostało odwołanych, a nasze relacje zostały ograniczone. Są jednak takie chwile, gdzie wspólnota winna być razem. Dlatego też postanowiłem, że tegoroczna Inauguracja powinna się odbyć, choć oczywiście z zachowaniem wszelkich restrykcji sanitarnych i przepisów prawa, a jednocześnie z możliwością wspólnego przeżycia tego czasu. Pokażmy - w poczuciu naszej łączności - siłę akademicką i nieprzerwaną działalność.

100 tysięcy oznaczeń w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa (ULKa)

100 tysięcy oznaczeń w Uczelnianym...

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w marcu br. uruchomił laboratorium wykonujące badania PCR w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Zaledwie w kilka dni od wybuchu pandemii zorganizowano nowoczesne laboratorium, spełniające najwyższe standardy. Doświadczony zespół pod kierunkiem prof. Krzysztofa Książka wykonał dotychczas ponad 100 tys. oznaczeń.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie