44. Dzień Sportu

Zdjęcie

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany AZS UMP byli organizatorami tegorocznego 44. Dnia Sportu, który odbył się 11 maja 2017 r.

W hali sportowej odbyła się ceremonia otwarcia z udziałem władz uczelni, która była okazją do wręczenia wyróżnień studentom sportowcom - Mistrzom Polski Uczelni Medycznych w tenisie stołowym i koszykówce, oraz listów gratulacyjnych innym medalistom Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych i Akademickich Mistrzostw Wielkopolski. Wyróżnienia wręczał Prorektor Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem prof. dr hab. Michał Musielak.

Studenci rozegrali mecze w koszykówkę i piłkę nożną. Odbyły się II Mistrzostwa UMP w Deblach o Puchar Dziekan Wydziału Lekarskiego I prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej oraz Erasmus Open+, czyli międzywydziałowe potyczki w zabawach i grach sportowych o Puchar JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

W programie zawodów znalazły się również: zumba, aerobik, mistrzostwa uczelni w dwuboju rzutowym, skoku w dal z miejsca, ergometrze wioślarskim, wyciskaniu sztangi leżąc, NASG Super Bowl oraz mistrzostwa uczelni w tenisie stołowym i w dwuboju siłowym.

» Fotogaleria

W ramach 44. Dnia Sportu Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UMP zorganizowała VIII Jagodowy Rajd Majowy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego wydarzenia: