Absolutorium i Dyplomatorium na Wydziale Farmaceutycznym

W dniu 28 października w Auli Uniwersyteckiej UAM przy ul. Wieniawskiego 1 odbyło się Absolutorium Absolwentów kierunku farmacja oraz Dyplomatorium Absolwentów kierunków analityka medyczna i kosmetologia Wydziału Farmaceutycznego UMP.

W uroczystości, udział wzięli: reprezentujący JM Rektora Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko, Prodziekani Wydziału Farmaceutycznego: prof. dr hab. Anna Jelińska, dr hab. Violetta Krajka-Kuźniak, dr hab. Tomasz Gośliński prof. UM, prof. dr hab. Franciszek Główka oraz Prodziekani Wydziałów: Lekarskiego I prof. dr hab. Wiesław Bryl, Lekarskiego II prof. dr hab. Maria Iskra oraz Nauk o Zdrowiu dr hab. Jakub Żurawski, członkowie Senatu i Rady Wydziału, zaproszeni profesorowie, nauczyciele akademiccy oraz goście i rodziny.

Wyróżniającym się absolwentom wręczono Medale Uczelni oraz Listy Gratulacyjne Rektora, Listy Gratulacyjne Dziekana za osiągnięcie wysokich wyników w nauce oraz nagrody i wyróżnienia dla najlepszych absolwentów kierunków farmacja i analityka medyczna ufundowane przez Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych oraz Oddział Poznański  Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.

Absolwenci, którzy brali czynny udział w pracy organizacyjnej i społecznej otrzymali podziękowania i wyróżnienia od Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej, Sekcji Studenckiej PTFarm „Młoda Farmacja”, Chóru UMP, Studenckiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej oraz Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego UMP.

Dziekan prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko oraz Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego dr hab. Barbara Thiem, prof. UM wręczyli nagrody laureatom tegorocznego 52 Wydziałowego Konkursu Prac Magisterskich.

Po raz pierwszy w tym roku, absolwenci postanowili podziękować tym nauczycielom akademickim, którzy w sposób szczególny zapisali się w ich pamięci, a  swoim zaangażowaniem i pasją inspirowali studentów do pogłębiania wiedzy.

Absolwenci  kierunku farmacja wyróżnili:

Absolwenci kierunku analityka medyczna wyróżnili:

Absolwenci kierunku kosmetologia wyróżnili:

Po wręczeniu dyplomów oraz kart absolutoryjnych Pan Dziekan prof. dr hab. L. Zaprutko odebrał przyrzeczenie od absolwentów.

Wspaniałą oprawę artystyczną uroczystości stworzył Chór UMP pod batutą prof. Przemysława Pałki - Dyrygenta i Kierownika Artystycznego.

» Fotogaleria