Barwy Nauki i Sztuki - aukcja charytatywna

Szanowni Państwo,

obraz „BARWY NAUKI I SZTUKI” namalowany przez rektorów oraz przedstawicieli poznańskich uczelni i jednostek naukowych podczas Inauguracji XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki (8.11.2021) jest przedmiotem aukcji podczas 30. Finału WOŚP, organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tytuł aukcji: Obraz BARWY NAUKI I SZTUKI PFNiS
Wymiary obrazu: 155 x 90 cm
Technika wykonania: farby akrylowe

Zdjęcie

Obraz został podpisany przez wszystkich 9 współtwórców dzieła:

1. Rektora prof. Wojciecha Horę (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu),
  2. Rektora prof. Dariusza Wielińskiego (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu),
  3. Prorektora prof. Piotra Golińskiego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu),
  4. Prorektor prof. Elżbietę Gołatę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),
  5. Prorektora prof. Michała Nowickiego (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu),
  6. Prorektora prof. Tadeusza Wallasa (Przewodniczący Rady Programowej PFNiS),
  7. Prorektora prof. Przemysława Wojtaszka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),
  8. Panią prof. Hannę Bogucką (Polska Akademia Nauk oddział w Poznaniu),
  9. Panią dr Joannę Kiersztejn (FUAM - PPNT - Laboratorium Wyobraźni).

Zdjęcie

Obraz jest luźną interpretacją twórców na zadany temat: „BARWY NAUKI I SZTUKI”, który odnosi się do głównej idei XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest coroczną imprezą współorganizowaną przez poznańskie uczelnie i jednostki naukowe. Główną misją Festiwalu jest przybliżenie uczestnikom świata nauki i sztuki oraz pokazanie, że ten świat z podręczników szkolnych można dotknąć! Organizowane, interdyscyplinarne wydarzenia dają okazję do tego, by poznać nieznane dotąd dziedziny i tematy, odkryć w sobie nowe pasje i zamiłowania, a także rozwijać te zainteresowania, które już zakiełkowały.

W roku 2021 odbyła się XXIV edycja Festiwalu, podczas której zorganizowano blisko 400 wydarzeń z wielu różnych dziedzin nauki i sztuki. Namalowany obraz stał się symbolicznym wyrazem otwarcia całego przedsięwzięcia, dający wyraz barwnej różnorodności tematów i formy XXIV Festiwalu.

Jubileuszowa XXV edycja Festiwalu zaplanowana jest na WIOSNĘ tego roku.

Serdecznie zapraszamy do licytacji obrazu:
» https://allegro.pl/oferta/obraz-barwy-nauki-i-sztuki-pfnis-11693829220