Diamentowy opiekun

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, ósmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. Z radością informujemy, że wśród laureatów znalazła się studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Pani Blanka Borowiec, której opiekunem naukowym jest dr hab. n. med. Joanna Budna-Tukan z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Diamentowy Grant to prestiżowe wyróżnienie dla wybitnych studentów, którzy planują rozpocząć karierę naukową. Każdego roku stypendium może otrzymać sto osób z całej Polski. W VIII edycji konkursu wyłoniono 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt.

W konkursie rozpatrzono 243 wniosków o finansowanie projektów autorstwa wybitnych studentów.