Dni Adaptacyjne dla nowych studentów kierunków anglojęzycznych

Zdjęcie

Koniec sierpnia to czas przywitania kolejnej grupy studentów międzynarodowych, którzy na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu będą kształcić się w języku angielskim. W tym roku dołączy do nas 241 żaków z 33 krajów - głównie z Tajwanu, USA, Kanady, Norwegii, Tajlandii, Wielkiej Brytanii oraz Indii, którzy studiować będę medycynę, stomatologię i farmację. To z myślą o nich - w dniu 30 sierpnia - odbyła się na naszej uczelni oficjalna część dorocznych Dni Adaptacyjnych.

Na Dni Adaptacyjne składa się szereg wydarzeń mających na celu przywitanie studentów, udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania związane z uczelnią i pobytem w Poznaniu, dostarczenie im najbardziej przydatnych informacji, a także zapoznanie z kadrą i pracownikami UMP. Program Dni Adaptacyjnych obejmuje wspólne śniadanie, prezentacje, oprowadzenie po kampusie i mieście, tematyczne spotkania robocze, wieczorną imprezę integracją oraz wyprzedaż podręczników.

W trakcie oficjalnego spotkania studentów przywitał Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Grzegorz Oszkinis, oraz przedstawiciele organizacji studenckich. Obecni byli także reprezentanci służby dyplomatycznej: Pani Urszula Dziuba - Konsul Honorowy USA, Pan Jeremy Wallace - Chargé d'Affaires Ambasady Kanady w Polsce oraz Pani Dorota Blicharz - pracownik konsularny tej ambasady i Pani Lika Liu - reprezentująca Wydział Edukacji Biura Ekonomicznego i Kulturalnego Tajpej. Przemówienie wygłosił lek. stom. Rami Albahri, absolwent stomatologii z 2012 roku, obecnie rezydent Wydziału Stomatologii na Harvardzie. Swoją obecnością imprezę uświetnili również prof. dr hab. Bogdan Miśkowiak, jeden z założycieli programu nauczania w języku angielskim na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, oraz dziekani poszczególnych wydziałów. W części informacyjnej udział wzięli przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Miasta.

» Fotogaleria