Federacja poznańskich uczelni

Szanowni Państwo,
Pracowniczki i Pracownicy, Doktorantki i Doktoranci, Studentki i Studenci UMP!

W listopadzie 2020 roku Kolegium Rektorów Miasta Poznania powołało Radę ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego. Rada pracuje pod przewodnictwem prof. Andrzeja Lesickiego, a celem jej działalności jest analiza rozmaitych aspektów utworzenia federacji poznańskich uczelni publicznych, zbadanie zysków, a także potencjalnych zagrożeń, jakie może przynieść ta inicjatywa.

Chcemy przybliżać społecznościom akademickim naszych uczelni ideę i sens federacji, a przede wszystkim - informować Państwa o stanie prac nad tworzonym związkiem. Na stronach internetowych wszystkich uczelni poznańskich ukazywać się będą artykuły, komunikaty i raporty z realizacji dotychczasowych zadań. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat potencjalnej federacji oraz działalności Rady zachęcamy także do regularnego sprawdzania strony krmp.edu.pl.

Proszę Państwa zatem o zapoznanie się z pierwszym listem Rady. Czekają nas dylematy, dyskusje, decyzje, które zależne są także od wyników ewaluacji i wypływających z niej wniosków. Mam nadzieję, że zaproponowana przez Radę forma komunikacji pozwoli nadać tej akademickiej debacie precyzyjny, merytoryczny kształt.

Wszystkich Państwa zapraszam do lektury, refleksji i dzielenia się swoimi uwagami.

» List Rady ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego

prof. dr hab. Andrzej Tykarski