Fizjoterapeuci na zawodach Triathlon Sieraków 2016

W dniach 28-29.05.2016 r. odbyły się zawody Triathlon Sieraków 2016. Była to już piąta edycja imprezy rozgrywanej w malowniczej scenerii Krainy 100 Jezior.

Triathlon Sieraków 2016 odbył  się na dwóch dystansach: „ćwiartki” (56,5 km) oraz  „połówki” (112,99 km). W imprezie wzięło udział ponad 2000 zawodników.

Pierwszego dnia zawodnicy mieli do pokonania dystans 56,5 km. Zawody rozpoczęły się etapem pływackim (dystans 950 m) w Jeziorze Jaroszewskim, następnie triathloniści musieli pokonać odległość 45 km na bardzo wymagającej, pagórkowatej trasie rowerowej, a na koniec przebiec 10,5 km, zaliczając po drodze dwa ciężkie podbiegi.

Drugiego dnia zawodnicy zmierzyli się z dystansem 112,99 km: 1900 m etapu pływackiego, 90 km trasy rowerowej, a wszystko zakończył bieg na dystansie półmaratonu, czyli 21,1 km.

W tym roku zawodnicy, którzy przekroczyli linię mety mogli skorzystać, w strefie regeneracji, z profesjonalnej pomocy fizjoterapeutów, koordynowanych przez dra Mateusza Romanowskiego z Katedry Reumatologii i Rehabilitacji UM. Po ukończeniu zmagań zawodnicy chętnie oddawali się w ręce wolontariuszy - studentów fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy wykorzystując przede wszystkim techniki masażu i stretchingu statycznego przynosili ulgę zmęczonym ciałom triathlonistów. Grupę wolontariuszy tworzyli: Paulina Bąk, Ada Czajkowska, Emilia Dobrowolska, Manuela Nowakowska, Kamila Pawlicka, Agnieszka Paurowska, Dagmara Pikulska, Wojciech Popłonyk, Natalia Rachwał, Agata Raczak, Małgorzata Skrzypczak, Marta Smok, Joanna Susik, Anna Wachowiak, Marlena Zaremba, Paulina Zawadzka.

dr Mateusz Romanowski

Fizjoterapeuci na zawodach Traithlon Sieraków 2016