I Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski

W dniu 5 marca 2016 r. w Collegium Stomatologicum odbyła się I Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski. Patronat Honorowy nad inicjatywą Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii objął JM Rektor prof. dr hab. Jacek Wysocki.

W akcji wzięło udział ponad 130 uczniów z klas biologiczno-chemicznych z 6 szkół patronackich: I LO w Poznaniu, II LO w Poznaniu, VIII LO w Poznaniu, LO w Nowym Tomyślu, III LO w Koninie oraz I LO w Jarocinie. W ramach akcji przeprowadzano przeglądy jamy ustnej wraz z instruktażami, jak również prelekcje o tematyce stomatologicznej (Co w buzi piszczy? Jama ustna a cały organizm; Piękny uśmiech vs. zdrowe zęby; Ślina zwierciadłem ludzkiego ciała). Z tematyki prelekcji zorganizowano konkurs testowy dla uczniów, w którym nagrodzonymi laureatkami zostały: Karolina Serba (VIII LO Poznań), Hanna Gulaczyk (I LO Poznań) i Natalia Karpińska (III LO Konin). Po podliczeniu średnich wyników poszczególnych szkół najlepszym okazało się III LO im. C. K. Norwida w Koninie. Wszyscy uczestnicy otrzymali zalecenia wynikające z badania stomatologicznego oraz certyfikaty uczestnictwa.

Partnerem akcji była firma Colgate zapewniająca pakiety do higieny jamy ustnej dla wszystkich uczestników i nagrody w konkursie. Uczniowie i nauczyciele już wyrazili chęć dalszej współpracy i udziału w kolejnej edycji.

Pragniemy wszystkim podziękować za obecność.

Kacper Nijakowski
Przewodniczący SKN i Organizator