< Cofnij

Inaugurujemy XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W nadchodzącą niedzielę 22 kwietnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania zainaugurujemy kolejny Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Przedstawiciele najważniejszych uczelni i jednostek naukowych Poznania czekać będą na mieszkańców z licznymi atrakcjami. 

Dzięki naszemu partnerowi - Szpitalowi Klinicznemu Przemienienia Pańskiego - wykonywać będziemy badania wskaźnika kostka-ramię (ABI), prowadzone w ramach wczesnego wykrywania miażdżycy tętnic kończyn dolnych. Obecność przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale również pozwoli uczestnikom niedzieli festiwalowej na sprawdzenia swoich umiejętności psychomotorycznych.

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Poznań nauczą dzieci jak dbać o zdrowie pluszowych przyjaciół w ramach Szpitala Pluszowego Misia. Całość wydarzenia dopełni obecność studentów z Uniwersyteckiego Stowarzyszenia Onkologii Multidyscyplinarnej z poradami onkologicznymi. Ponadto będzie można spotkać się z reprezentantami Towarzystwa „J-elita”, którego  celem jest pomoc osobom cierpiącym na nieswoiste zapalenie jelit. Niewątpliwa atrakcja czeka na wszystkich o godz. 13.00, kiedy to rektorzy uczelni wyższych wezmą udział w eksperymencie „Lewitujących piłeczek”.

Czekamy na Państwa w niedzielę 22 kwietnia w godz. 11.00-15.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zapraszamy!