< Cofnij

Kolejne warsztaty laparoskopowe

Zdjęcie

W dniu 02.04.2019 roku z inicjatywy prof. Macieja Wilczaka - Kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyły się kolejne Praktyczne Warsztaty pt.:

Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Miednicy Mniejszej - „krok po kroku”.

Są one realizowane w ramach działalności edukacyjnej Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 

W tej edycji warsztatów wzięli udział lekarze z ośrodków pozauniwersyteckich szkoląc się w zakresie praktycznego wykonywania takich zabiegów jak:

Zabiegi te prezentował „krok po kroku” - prof. Maciej Wilczak wykonując je w asyście uczestniczących w tej praktycznej „lekcji” lekarzy ginekologów z różnych regionów Polski.

Zabiegi operacyjne w zaburzeniach statyki narządów płciowych prezentował ekspert z Niemiec - dr Friedrich Pauli z Uniwersytetu Medycznego w Augsburgu. Były to zabiegi korekcyjne wykonywane z powodu wypadania pochwy po wcześniej wykonanym usunięciu macicy klasyczną techniką chirurgii ginekologicznej. Asystujący dr. Friedrichowi Pauliemu polscy lekarze ginekolodzy mogli nauczyć się techniki operacyjnej korekcji wypadania pochwy wykonywanej przez jednego z najwybitniejszych europejskich operatorów.

Zdjęcie

Kolejna edycja Warsztatów, na którą serdecznie zapraszamy zainteresowanych lekarzy ginekologów odbędzie się w dniu 30.05.2019 r., a wezmą w niej udział zagraniczni eksperci z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej:

Warsztaty te poprzedzą X Jubileuszową  Konferencję - Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbywać się będzie w dniach 31.05-1.06.19 w Poznaniu, na które serdecznie zaprasza opiekun merytoryczny Konferencji - prof. Maciej Wilczak.

Zachęcamy do obejrzenia sprawozdania medialnego z ostatnich Warsztatów (02.04.2019 r.):

https://poznan.tvp.pl/42023094/02042019-godz1830