Ku czci patrona Uczelni

6 listopada w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania społeczność akademicka wraz z lekarzami zrzeszonymi w ramach Wielkopolskiej Izby Lekarskiej uczciła pamięć patrona uczelni w 170. rocznicę śmierci.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Doktora Marcina, skąd zaproszeni goście udali się do Urzędu Miasta na dalszą część obchodów.

Swoją obecnością zaszczyciły Pani wicewojewoda Marlena Maląg, reprezentująca prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta Anna Wawdysz, władze wydziałów i liczne grono pracowników, studentów i zaproszonych gości.

Gospodarzami spotkania byli reprezentujący JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem prof. dr hab. Michał Musielak oraz prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr Krzysztof Kordel.

Uroczystość uświetnił recital fortepianowy prof. Andrzeja Tatarskiego, występ chóru pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki, a w świat poznańskiej legendy o Karolu Marcinkowskim zebranych gości wprowadził swoim wykładem prof. Krzysztof Kurek.

Z albumu pt. "Doktor Karol Marcinkowski. Wybrane listy i pisma z lat 1819-1846", pod redakcją profesora Romana K. Meissnera przy udziale Bartłomieja Wąsiela, wybrane fragmenty czytał prof. Zbigniew Grochal.

» Fotogaleria