< Cofnij

Najlepszy Blog Dietetyczny 2017 roku

Zdjęcie

Blog „Przez żołądek do zdrowia” (dietetyczny.blog.polityka.pl) prowadzony przez pracowników Zakładu Medycyny Środowiskowej (Wydział Nauk o Zdrowiu) wygrał konkurs na „Najlepszy Blog Dietetyczny 2017 roku” zorganizowany przez największy polski portal dietetyczny dietetycy.org.pl.

Blog prowadzony jest w celu popularyzacji zagadnień naukowych związanych z żywieniem człowieka i technologią żywności w oparciu o obiektywne, merytoryczne informacje, przedstawione jednocześnie w przystępny dla wszystkich sposób. Do poruszanych tematów należą m.in. żywność modyfikowana genetycznie, zdrowotne aspekty diety wegetariańskiej, środowiskowe koszty produkcji żywności, bezpieczeństwo suplementów diety i profilaktyka otyłości.

Blog został założony w grudniu 2016 r., czytany jest przez ok. 15 tysięcy czytelników miesięcznie, a do autorów wpisów należą dr hab. Piotr Rzymski, dr hab. Barbara Poniedziałek oraz studentki dietetyki UMP - Joanna Budzulak i Paulina Michalak.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z założycielem bloga, dr. hab. Piotrem Rzymskim: https://dietetycy.org.pl/dietetykabyme-wywiad-autorami-bloga-zoladek-zdrowia/