Pierwsza nagroda dla Studenckiego Koła Naukowego Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej

Baner

Z satysfakcją informujemy, że Studenci Koła Naukowego Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej zdobyli pierwszą nagrodę w sesji prac oryginalnych podczas XVIII Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, która odbyła się on-line w dniach 26-27 listopada 2020 roku.

Zaprezentowane przez Panią Julię Cynar (III roku Farmacji) wyniki dotyczyły pracy "Porównanie cen wybranych leków OTC i Rx na rynkach farmaceutycznych poddanych regulacji i deregulacji w Europie". Projekt realizowany pod opieką dra Tomasza Zaprutko obejmuje nie tylko podział terytorialny wynikający z przepisów prawa farmaceutycznego obowiązujących w danym kraju, ale także uwzględnia nowatorski element jakim jest przedstawienie wyników w dolarach międzynarodowych. Ta umowna waluta wykorzystywana jest m.in. przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i służy do wyrażania realnego poziomu PKB oraz jego składowych, a w efekcie do wyeliminowania wpływu różnic w poziomach cen między państwami.

Całej grupie Studentów zaangażowanych w prace Koła serdecznie gratulujemy tego sukcesu!