Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji obsypane nagrodami

Na tegorocznym 63 Światowym Kongresie IPSF (International Pharmaceutical Students' Federation) w Tajwanie Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które działa również przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zostało uhonorowane nagrodą dla najlepszej organizacji członkowskiej IPSF na świecie. PTSF pokonał ponad 100 innych organizacji zrzeszonych w IPSF z 84 krajów.

W dniach 6-9 października 2017 r. przedstawiciele PTSF Poznań mieli przyjemność uczestniczyć w I Ogólnopolskim Kongresie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji w Lublinie, na którym statuetka została oficjalnie przekazana poszczególnym oddziałom. Konferencji, której przewodnim tematem był: „Pacjent hospitalizowany. Rola farmaceuty w farmakoterapii i opiece okołoszpitalnej”, towarzyszył Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, w którym udział brał student V roku farmacji Daniel Ziental. Prezentowana przez niego praca pod tytułem „Aktywność fotodynamiczna nowych pochodnych chloryn w inaktywacji bakterii i grzybów” stworzona w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej w Poznaniu spotkała się ze szczególnym uznaniem komisji konkursowej pod przewodnictwem prof. dr hab. n. farm. Grażyny Białej i została nagrodzona I miejscem.

ZdjęcieZdjęcie