Promocje doktorskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Zdjęcia z uroczystości

11 czerwca w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich odbyły się promocje doktorskie Wydziału Nauk o Zdrowiu. Uroczystości przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Andrzej Tykarski.

Słowa przysięgi Spóndeo ac pollíceor, w której mowa o godnym postępowaniu, zachowaniu wdzięcznej pamięci o Alma Mater oraz rozwijaniu badań naukowych nie z żądzy zysku i nie dla próżnej chwały, lecz z chęci odkrywania i upowszechnienia prawdy, wypowiedziało łącznie 20 doktorów nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka przypomniała, że na Wydziale Nauk o Zdrowiu, który w kwietniu 2020 roku świętować będzie 45-lecie powstania, od 2001 roku kiedy to Wydział otrzymał pierwsze uprawnienia do nadawania stopnia doktora, wypromowano już 337 doktorów.

» Fotogaleria