Przedstawiciel UMP w Misji ds. Nowotworów przy Komisji Europejskiej

prof. dr hab. Rodryg RamlauZ ogromną satysfakcją informujemy, że prof. dr hab. Rodryg Ramlau - Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii, a także osoba zasiadająca w Radzie Uczelni, został wybrany do Zgromadzenia przy Misji ds. Nowotworów.

Misja ds. Nowotworów jest jedną z pięciu misji tematycznych, które w ramach programu Horizon Europe (finansowanego przez Komisję Europejską w latach 2021 - 2027) będą wskazywały sposoby rozwiązywania takich globalnych problemów jak wciąż niezadowalające wyniki leczenia chorych z nowotworami, postępujące zmiany klimatyczne czy też erozja gleby.

Zgromadzenie przy Misji ds. Nowotworów liczy zaledwie 25 najwybitniejszych specjalistów z krajów Wspólnoty, którzy zostali wybrani z grona 2000 kandydatów. To nie tylko wielkie wyróżnienie dla naszego Uniwersytetu, ale również najlepszy dowód na to, że systematyczne budowanie i inwestowanie w kapitał ludzki może przynosić spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej.