< Cofnij

Studentki Fizjoterapii znowu na podium

Studentki II roku studiów uzupełniających magisterskich kierunku Fizjoterapia: Aleksandra Bartkowiak, Anna Chałupka, Milena Binkowska, Joanna Harabasz swoją pracą pt. "Long term evaluation case of shoulder arthroplasty patients - a prospective study" zajęły drugie miejsce na 3. Międzynarodowej Konferencji Studenckiej odbywającej się podczas XXV Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu w dniach 28-30 marca 2019 roku.

Praca jest efektem badań prowadzonych w ramach studenckiego projektu naukowego realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii Kończyny Górnej, którego opiekunem jest dr n. med. Marta Jokiel. Koło działa od 3 lat przy Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jest to już drugi sukces tego zespołu - w grudniu 2018 studentki otrzymały prestiżową II nagrodę sesji plakatowej podczas Międzynarodowego Kongresu Orthopaedics and Trumatology Eastern Convention, który odbywał się w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zdjecie

Zdjęcie