Nowe wytyczne w sprawie sytuacji epidemicznej

Szanowni Państwo,

pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przybiera na sile. Widoczne jest to szczególnie w szpitalach klinicznych naszego Uniwersytetu. Rośnie również liczba pracowników i studentów Uczelni przebywających w izolacji lub na kwarantannie. Najbliższy czas będzie szczególnie trudny i musimy zrobić wszystko co możliwe, by zarówno zmniejszyć tempo nowych zachorowań w społeczności akademickiej, jak i przygotować się na ewentualną konieczność wsparcia szpitali w leczeniu pacjentów.

Dlatego też w najbliższych dwóch tygodniach zajęcia dydaktyczne odbywać się będą tylko w formie zdalnej, za wyjątkiem kilku obszarów wymienionych w załączonym Zarządzeniu. Ograniczamy także tymczasowo wszelkie zajęcia realizowane w szpitalach, w trosce o leczonych tam pacjentów.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 130/2020.

prof. dr hab. Andrzej Tykarski
REKTOR