Szczepienia na medal!

Zdjęcie

W opublikowanych danych dotyczących szczepień przez Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zajmuje jedno z czołowych miejsc.

Studenci kierunków polskojęzycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego są wśród 3 najlepiej wyszczepionych populacji wszystkich uczelni w Polsce - 95,3% to osoby w pełni zaszczepione. Na wielkie uznanie zasługują także nasi doktoranci - 97,3% w pełni zaszczepionych osób, to najlepszy wynik wśród tej grupy w Polsce.

Bardzo dziękuję wszystkim naszym studentom oraz doktorantom, którzy odpowiedzialnie podeszli do szczepień. To niewątpliwy wyraz zaufania do nauki oraz troski o pacjentów, którzy powierzeni są naszej opiece - mówi prof. Andrzej Tykarski, Rektor. Jak tylko szczepienia stały się dostępne w Polsce, zorganizowaliśmy punkty podawania szczepionek oraz elektroniczny system zapisów. Wysoki odsetek zaszczepionych osób umożliwia nam hybrydowe nauczanie - ćwiczenia realizujemy stacjonarnie, wiedząc jak ważne są umiejętności praktyczne przyszłych lekarzy czy pielęgniarek - dodaje Rektor.

Cieszy nas także odsetek pełnego zaszczepienia wśród pracowników, wynoszący 94,7%, najwyższy wśród pracowników poznańskich uczelni.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu aktywnie zachęcał społeczność do szczepień. Wiemy, że szczepienia przeciw COVID-19 to ważny element strategii w walce z pandemią. Choć nie dają 100% gwarancji przed zachorowaniem, to istotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przejścia COVID-19 oraz długotrwałych skutków ubocznych. Dlatego też nadal apelujemy do wszystkich niezdecydowanych - wzorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - SZCZEPMY SIĘ!