< Cofnij

Warsztaty laparoskopowe MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ

Zdjęcie

W dniach 12-13.03.2018 r. odbyły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej 33 Praktyczne Warsztaty

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ

"Minimalnie Inwazyjne Techniki Chirurgii Ginekologicznej w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z użyciem tytanizowanego materiału syntetycznego",
Minimally Invasive Techniques of Gynecological Surgery in the field of PFR with titanized synthetic mesh material.

Na zaproszenie prof. Macieja Wilczaka - Kierownika Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz dra Macieja Sobkowskiego - Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przyjechał dr med. Friedriech Pauli - jeden z najbardziej doświadczonych pracowników z Klinikum Augsburg Frauenklinik.

ZdjęcieDr Friedrich Pauli od kilku lat zajmuje się zabiegami operacyjnymi w Centrum Dna Miednicy (Beckenboden Zentrum) w Klinice w Augsburgu.

W w/w Centrum wykonywane są zabiegi operacyjne w zakresie kompleksowej terapii zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej, do których należą m.in.: obniżenie przedniej i tylnej ściany pochwy, wypadanie narządów płciowych oraz nietrzymania moczy i inne.

Dr  Friedrich Pauli wspólnie z prof. Maciejem Wilczakiem oraz zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka wykonywali zabiegi rekonstrukcji dna miednicy mniejszej metodą laparoskopową z użyciem siatek TiLOOP według metody Dubuissone.

Jak mówi prof. Maciej Wilczak: "Schorzenia dotyczące zaburzeń statyki dna miednicy mniejszej to bardzo wstydliwy problem dla wielu kobiet, łączący się nie tylko z dolegliwościami bólowymi, ale także z krępującymi dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu. Dlatego planujemy wspólnie z Dyrekcją Szpitala przy ulicy Polnej 33 stworzenie Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej we współpracy z ekspertami z Francji, Niemiec i Szwajcarii. Obecne Warsztaty są początkiem cyklu działań edukacyjnych i leczniczych, które pozwolą pacjentkom Naszego Szpitala skorzystać z najnowszych osiągnięć Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy dokładnie takich samych jak w innych krajach Unii Europejskiej".

Kolejne Warsztaty Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej odbędą się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w dniu 7.06.2018 r. pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ - „KROK PO KROKU”.

Zaproszenie na Warsztaty, poprzedzające IX Konferencję Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbywać się będzie w dniach 8-9.06.2018 r. w Poznaniu,  przyjęli najwybitniejsi europejscy operatorzy w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) prof. Jean Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, dr Henri Clave z Francji oraz dr Friedrich Pauli z Niemiec.

Będą oni w bezpośredniej transmisji multimedialnej z sal operacyjnych przedstawiać  "krok po kroku" szczegóły technik operacyjnych, z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej IX Konferencji Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy: https://www.termedia.pl/Konferencje?Intro&e=762&p=4708.