Za nami kolejny festiwalowy czas

Dobiegł końca XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki zainaugurowany w niedzielę 22 kwietnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta przez rektorów uczelni poznańskich i przedstawicieli władz miasta Poznania. Ten wyjątkowy dzień obfitował w moc atrakcji! Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Festiwalowy dzień w naszej Uczelni przypadł na 24 kwietnia, kiedy to Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, Katedrę i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych, Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej, Katedrę i Zakład Histologii i Embriologii, Katedrę i Zakład Biochemii Farmaceutycznej, Katedrę i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin oraz Muzeum UMP odwiedziło blisko tysiąc licealistów, gimnazjalistów i dzieci ze szkół podstawowych. Uczestników przywitał w murach Uczelni Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Współpracy z Regionem prof. dr hab. Michał Musielak, zapowiadając wykład inauguracyjny "Woda źródłem życia lub śmierci. Wybór należy do Was", który wygłosił dr hab. Piotr Rzymski. Warsztaty, wykłady, miasteczko terapeutyczne, sprawdzanie umiejętności psychomotorycznych, badania słuchu czy też festiwal zdrowia, wszystkie te atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom naukowym, organizacjom studenckim oraz partnerom wydarzenia: Wydziałowi Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Szpitalowi Klinicznemu Przemienienia Pańskiego za wkład i zaangażowanie. Bez Państwa trudu niemożliwe byłoby przygotowanie tak imponującego święta nauki i sztuki.

» Fotogaleria

XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki