Za rok 100 lat

Dokładnie za rok, 7 maja 2019 roku cztery poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademia Wychowania Fizycznego świętować będą wspólnie obchody 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego. O tym niezwykle ważnym jubileuszu oraz planowanych wydarzeniach nie tylko dla społeczności akademickich, ale również dla wszystkich mieszkańców Poznania, poinformowali dzisiaj na konferencji prasowej czterej rektorzy: prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, prof. dr hab. Andrzej Tykarski, prof. dr hab. Jan Pikul i prof. dr hab. Dariusz Wieliński.

Jak podkreślał w swoich wypowiedziach dla licznie zgromadzonych przedstawicieli mediów JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski, właśnie 7 maja stanowić będzie kulminację obchodów jubileuszowych, które rozpoczną się wspólną mszą świętą w Katedrze Poznańskiej, po której przedstawiciele Senatów i Rad Wydziałów wezmą udział w uroczystym przejściu ulicami miasta. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej nie zabrakło także informacji o szeregu inicjatyw, spośród których na pewno nie lada wydarzeniem będzie koncert Andrei Bocellego, Dzień Sportu w stylu retro czy wmurowanie „Kapsuły Czasu” z listami, apelami i pytaniami dla potomnych.

Zapraszamy do śledzenia kalendarium wspólnie realizowanych wydarzeń na stronie http://100lat.amu.edu.pl.