Zdrowie od najmłodszych lat

Nasza Uczelnia wraz ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego, na zaproszenie Ministerstwa Zdrowia, wzbogaciła atrakcjami dla dzieci Piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uczestnicy pikniku uczyli się jak prawidłowo dbać o zęby, jak zdrowo się odżywiać, a edukacyjnym zabawom towarzyszyły warsztaty z przygotowywania owocowo-warzywnych soków. Nie lada gratką była możliwość spotkania Królika Pampisia - lubianego przez dzieci  i znanego z akcji „Małe zęby, wielka moc” oraz gra edukacyjna o zdrowym jedzeniu. A wszystko to w ramach dwóch projektów "Dzieciństwo bez próchnicy" oraz "Uszczypnij Raka", który jest częścią programu Wielkopolska Onkologia.