Aktualności

Poznański Wolontariusz Roku

Poznański Wolontariusz Roku

Miasto Poznań już po raz osiemnasty organizuje konkurs Poznański Wolontariusz Roku. Jest to przedsięwzięcie mające na celu promowanie idei wolontariatu oraz osób i organizacji angażujących się w działalność wolontaryjną na rzecz Poznania i jego mieszkańców.

Komunikacja w medycynie

Komunikacja w medycynie

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Komunikacja w medycynie" odbyła się w Warszawie w dniach 27-28 października 2017 r. Była to okazja do interdyscyplinarnej dyskusji przedstawicieli wielu dyscyplin badawczych oraz okazja do wymiany doświadczeń i rozmowy o dobrych praktykach komunikacyjnych i dydaktycznych w Polsce i na świecie.

Opatrunek na Ratunek

Opatrunek na Ratunek

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio rozpoczęła siódmą edycję Akcji „Opatrunek na Ratunek”. Co jest potrzebne? Wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły. Rzeczy te można przysyłać lub dostarczać do Fundacji na adres ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań w godz. 8.00- 16.00 (we wtorki do 18.00).

Nowi absolwenci

Nowi absolwenci

W ubiegłą sobotę mury naszej Alma Matris opuścili absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego. Na uroczyste dyplomatorium, odbywające się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przybyło 84 byłych studentów.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji obsypane nagrodami

Polskie Towarzystwo Studentów...

Na tegorocznym 63 Światowym Kongresie IPSF (International Pharmaceutical Students' Federation) w Tajwanie Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które działa również przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zostało uhonorowane nagrodą dla najlepszej organizacji członkowskiej IPSF na świecie. PTSF pokonał ponad 100 innych organizacji zrzeszonych w IPSF z 84 krajów.

Wyjątkowe spotkanie

Wyjątkowe spotkanie

Szczególne miejsce w naszej uczelni zajmują studenci, bo to wielokrotnie dzięki nim niemożliwe staje się możliwym, a kipiący entuzjazm zaraża pracowitością innych. Jesteśmy dumni, że wśród studentów przyjętych na pierwszy rok studiów są osoby tak utalentowane jak finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych. Dlatego też Władze naszej Uczelni podjęły decyzję o specjalnym wyróżnieniu studentów pierwszorocznych, którzy w 2017 roku okazali się najlepszymi z najlepszych. W obecności Prorektora ds. studenckich prof. dra hab. Edmunda Grześkowiaka i Prorektora ds. dydaktyki i kształcenia podyplomowego prof. dra hab. Ryszarda Marciniaka, JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski w dniu 31 października gościł siedmiu wybitnych studentów kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim I. W gronie wyróżnionych finansowym "zastrzykiem" Rektora, bonem na zakup wydawnictw naukowych oraz drobnymi upominkami znaleźli się : Julia Czarnecka, Paulina Smaruj, Tomasz Chady, Bartosz Kiszka, Michał Pawlak, Piotr Płócienniczak i Mikołaj Żołyński.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie