NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Dzień z VR

Dzień z VR

Studenci UMP! W wybrane popołudnia umożliwiamy Wam przetestowanie i zdobycie nowych doświadczeń w Centrum Symulacji Medycznej UMP. Otwieramy dla Was salę VR, w której będziecie mogli odkrywać model anatomiczny człowieka w wirtualnej rzeczywistości oraz dodatkowo potrenować umiejętności na symulatorach laparoskopowych.

(ZA)BIEGANIE 1.0

(ZA)BIEGANIE 1.0

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu "(ZA)BIEGANIE 1.0". Wirtualna inicjatywa, ale realna aktywność fizyczna dla zdrowia. Każdy uczestnik ma zadanie pokonania dystansu minimum 5 km w dowolny sposób (co kto lubi: bieg, marsz, nordic walking, jazda na rowerze, jazda na rolkach), o dowolnej porze dnia w dniu 13.05.2021 r. Bieg organizowany jest w ramach Dnia Sportu przez Oddział Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Strategia UMP

Strategia UMP

Z dumą prezentujemy Strategię Rozwoju Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego na lata 2021-2030. Dokument został przyjęty przez Radę Uczelni oraz Senat UMP. Wyznacza on kluczowe kierunki naszej działalności w obszarach: nauka, dydaktyka, lecznictwo, zarządzanie, synergia z otoczeniem gospodarczym oraz odpowiedzialność społeczna. Do obranych celów przypisano szczegółowe zadania, których realizacja przez całą wspólnotę akademicką ma zapewnić naszej Alma Mater wysoką pozycję wśród europejskich uczelni o profilu medycznym.

Badania naukowe w USA

Badania naukowe w USA

Z satysfakcją informujemy, że decyzją Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w rekrutacji do Programu BioLAB 2021/22, mgr Maria Narożna z Katedry i Zakładu Biochemii Farmaceutycznej została przyjęta na roczny staż.

Zobacz więcej aktualności