Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Sukces symulacji

Sukces symulacji

Wielkie emocje towarzyszyły Uroczystemu Otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w nowym obiekcie Uniwersytetu Medycznego - Collegium im. Adama Wrzoska. Uroczystość rozpoczęła się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym, gdzie znamienici goście w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pana Sławomira Gadomskiego mieli okazję zapoznać się z ukończonym projektem nowoczesnego, wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu. Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań osobom zaangażowanym w realizację inwestycji.

Dyplomatorium kierunku lekarsko-dentystycznego

Dyplomatorium kierunku...

W minioną sobotę odbyło się Uroczyste Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego II, w trakcie którego pożegnaliśmy 88 absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Zebranym w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza absolwentom - w imieniu Władz Uczelni - dyplomy wręczył reprezentujący JM Rektora prof. dr hab. Michał Nowicki wraz z Dziekanem Wydziału Lekarskiego II prof. dr. hab. Zbigniewem Krasińskim. W imieniu Okręgowej Rady Lekarskiej WIL głos zabrał Prezes Pan lek. Artur de Rosier.

Tulipany na 100-lecie

Tulipany na 100-lecie

Kilkanaście cebulek specjalnej odmiany tulipana o nazwie "Uniwersytet Poznański" zasadzili symbolicznie przed Collegium Minus przedstawiciele Władz czterech Uczelni wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego. Naszą Uczelnię w tym wydarzeniu reprezentował prorektor ds. dydaktyki i kształcenia podyplomowego prof. dr hab. Ryszard Marciniak.

Szkolenia specjalizacyjne dla diagnostów laboratoryjnych

Szkolenia specjalizacyjne dla...

Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu został wpisany na listę jednostek akredytowanych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w zakresie laboratoryjnej diagnostyki medycznej dla diagnostów laboratoryjnych.

Wielkopolska na targach e-learning Africa

Wielkopolska na targach e-learning...

W dniach 26-28.09.2018 r. w Kigali (Rwanda) Uniwersytet Medyczny w Poznaniu uczestniczył w promowaniu marki Wielkopolska. Wydarzenie to miało miejsce podczas największej w tym roku konferencji dotyczącej ICT w Afryce.

Zobacz więcej aktualności