Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Akredytacja Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce dla Studiów Podyplomowych Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych

Akredytacja Stowarzyszenia na Rzecz...

Miło nam poinformować, że Studia Podyplomowe Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych otrzymały akredytację Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Tym samym zapraszamy do udziału w III edycji studiów. Rekrutacja trwa do 27 stycznia 2019 r., pierwszy zjazd planowany jest na 23-24 lutego 2019 r., a zakończenie zajęć na grudzień 2019 r.

Megality - historia sprzed 5500 lat

Megality - historia sprzed 5500 lat

W październiku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu miała miejsce premiera filmu historycznego „Megality - historia sprzed 5500 lat” Krzysztofa Paluszyńskiego. Trwający ponad godzinę film przybliża historię, która rozgrywała się na ziemiach polskich 5500 lat temu, w okresie neolitu (epoki kamienia). Film jest zwieńczeniem wielu miesięcy pracy twórców filmu z udziałem naukowców i specjalistów z różnych Uczelni, jednostek naukowych PAN, muzeów, specjalistów od grafiki 3D. Film opowiada o megalitach w Polsce, monumentalnych budowlach, zbudowanych przez ówcześnie żyjących ludzi, z ziemi i kamienia.

Wykład otwarty dr Melissy Nestor

Wykład otwarty dr Melissy Nestor

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na wykład Pani Doktor Melissy Nestor pt. „Commotion in Education: Curriculum 2020”. Wykład odbędzie się 23 października 2018 r. (wtorek) w godz. 16.00-17.30, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP, sala B.

Otwarcie Działu Terapii Biologicznej z Ośrodkiem Badań Klinicznych

Otwarcie Działu Terapii Biologicznej...

W Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi otwarto Dział Terapii Biologicznej z Ośrodkiem Badań Klinicznych. Była to także okazja do wręczenia dyrektorowi dr. Przemysławowi Daroszewskiemu Certyfikatu Akredytacji Ministerstwa Zdrowia dla Szpitala. Certyfikat oznacza, że Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi spełnia standardy jakości leczenia i bezpieczeństwa pacjentów. Znalezienie się w gronie szpitali akredytowanych wymagało wielu starań i wysiłku, było dużym wyzwaniem dla całego zespołu Szpitala.

Uczelniane Centrum Aparaturowe 2.0

Uczelniane Centrum Aparaturowe 2.0

Szanowni Państwo, laboratoria typu core facility są dobrze znanym na całym świecie, nowoczesnym modelem efektywnego wykorzystania infrastruktury badawczej, w oparciu o zasady powszechnego dostępu, optymalizacji wydatków na inwestycje, serwis i szkolenia, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów realizacji badań przez wysokiej klasy specjalistów. Także w naszym kraju prowadzenie prac naukowych z wykorzystaniem potencjału jednostek core facility cieszy się rosnącą popularnością, czego potwierdzeniem jest ustanawianie tego typu laboratoriów w kolejnych instytucjach akademickich i naukowo-badawczych.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie