Aktualności

Historyczna rekonstrukcja

Historyczna rekonstrukcja

Na prośbę telewizji ukraińskiej 1+1, w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zespół naukowców pod kierownictwem dr n. biol. Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej podjął się badań identyfikacyjnych szczątków kostnych osobnika płci żeńskiej z sarkofagu Jarosława Mądrego, który znajduje się w Soborze Sofijskim w Kijowie. Poddane badaniom szczątki z sarkofagu Jarosława Mądrego, wielkiego księcia Rusi Kijowskiej, należą prawdopodobnie do jego drugiej żony Ingegerdy Szwedzkiej.

Orientation Days

Orientation Days

Dni Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku programów anglojęzycznych są już tradycją. To czas, w którym młodzi ludzie przybywający do nas z odległych nieraz zakątków świata, mają możliwość zapoznać się z Uczelnią i realiami życia w naszym mieście.

Spotkanie lekarzy stomatologów

Spotkanie lekarzy stomatologów

Szanowni Państwo: Lekarze Stomatolodzy, Pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Członkowie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Uczestnicy Kongresu FDI Poznań 2016 W dniu 8 września o godzinie 17.30, z okazji odbywającego się w Poznaniu Kongresu FDI - Międzynarodowego Kongresu Stomatologów, chcąc włączyć się w nastrój tego niezwykłego wydarzenia, organizujemy Dzień Otwarty w Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 5 sierpnia 2016 r. zmarł prof. dr hab. KAZIMIERZ BĄCZYK.

11. numer Biuletynu Informacyjnego "Bioethica"

11. numer Biuletynu Informacyjnego...

Drodzy Czytelnicy, z ogromną radością przekazujemy w Państwa ręce 11. numer Biuletynu Informacyjnego Studenckiego Koła Naukowego Etyki i Bioetyki „Bioethica”.

"Podstawy Opieki Paliatywnej" - kurs specjalistyczny dla pielęgniarek

"Podstawy Opieki Paliatywnej" - kurs...

Zapraszamy do udziału w IV edycji kursu specjalistycznego dla pielęgniarek "Podstawy Opieki Paliatywnej", który odbędzie się w terminie 8-9 października, 22-23 października oraz 5 listopada 2016 roku.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie