Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Światowy Dzień Głosu

Światowy Dzień Głosu

We wtorek 16 kwietnia 2019 r. w Auli Kameralnej Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu odbył się koncert w ramach obchodów Światowego Dnia Głosu współorganizowany przez Katedrę i Klinikę Foniatrii i Audiologii naszego Uniwersytetu.

Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego za nami!

Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu...

Studenci, absolwenci, pracownicy uczelni, a także przyjaciele Uniwersytetu Poznańskiego pokonali w minioną niedzielę, 14 kwietnia br., trasę Półmaratonu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w ramach 12. PKO Poznań Półmaratonu. Biegaczom na trasie towarzyszyli studenci-wolontariusze oraz grupy rekonstrukcyjne, które miały przybliżyć najważniejsze wydarzenia historyczne poznańskiego środowiska akademickiego, Wielkopolski oraz kraju.

Studentki Fizjoterapii znowu na podium

Studentki Fizjoterapii znowu na podium

Studentki II roku studiów uzupełniających magisterskich kierunku Fizjoterapia: Aleksandra Bartkowiak, Anna Chałupka, Milena Binkowska, Joanna Harabasz swoją pracą pt. "Long term evaluation case of shoulder arthroplasty patients - a prospective study" zajęły drugie miejsce na 3. Międzynarodowej Konferencji Studenckiej odbywającej się podczas XXV Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu w dniach 28-30 marca 2019 roku.

Interwencje w krążeniu płucnym

Interwencje w krążeniu płucnym

W dniach 4-5 kwietnia w Poznaniu odbyła się III edycja warsztatów "Interwencje w Krążeniu Płucnym". Obradom przewodniczył dr hab. Aleksander Araszkiewicz z I Kliniki Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego wspólnie z prof. dr. hab. Marcinem Kurzyną z Kliniki Krążenia Płucnego w Otwocku oraz prof. dr. hab. Grzegorzem Kopciem z Kliniki Chorób Serca i Naczyń w Krakowie.

Dla najlepszych z najlepszych

Dla najlepszych z najlepszych

Dziewiętnastu uczestników wzięło udział w drugim już kursie przygotowującym do egzaminu praktycznego w ramach Olimpiady Biologicznej szczebla centralnego. Ta szczególna inicjatywa skierowana do wyróżniających się uczniów szkół średnich pozwoliła nie tylko na przekazanie praktycznych umiejętności, ale na pokazanie oblicza Uniwersytetu - Uczelni, której społeczność akademicka nie tylko funkcjonuje, ale przede wszystkim żyje wspólnym dążeniem rozwijania i upowszechniania wiedzy.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie