Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Ogólnopolski Turniej Studenckich Drużyn Fizjoterapeutycznych

Ogólnopolski Turniej Studenckich...

25 maja 2019 r. pod patronatem JM Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMP prof. dr hab. Małgorzaty Kotwickiej odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Studenckich Drużyn Fizjoterapeutycznych. Turniej jest autorskim pomysłem dr n. med. Marty Jokiel, organizowanym wspólnie z Grupą Projektową Studentów Fizjoterapii we współpracy z Katedrą i Kliniką Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki.

Gala Naukowej Fundacji Polfarmy w Łazienkach Królewskich

Gala Naukowej Fundacji Polfarmy w...

Dnia 12 czerwca w Warszawie odbyła się Gala Naukowej Fundacji Polfarmy. Pośród 10 laureatów na najlepszą pracę doktorską i stypendium naukowe Fundacji znalazł się mgr inż. Mikołaj Mizera, który realizuje pracę pt. „Zastosowanie uczenia maszynowego w modelowaniu zależności struktura-właściwość fizykochemiczna (QSPR) dla wybranych aktywnych substancji farmaceutycznych” w Katedrze i Zakładzie Farmakognozji pod opieką dr hab. Judyty Cielecka-Piontek. Promotorem pomocniczym jest dr Dorota Latek z Pracowni Modelowania Molekularnego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Absolutorium Dietetyki

Absolutorium Dietetyki

Dnia 17 czerwca 2019 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP odbyło się uroczyste Absolutorium Dietetyki, kierunku prowadzonego na Wydziale Lekarskim I. Wydarzeniu przewodniczył prof. dr hab. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Uczelni, który reprezentował JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego. Panią Dziekan prof. dr hab. Ewę Wender-Ożegowską reprezentował prof. dr hab. Wiesław Bryl, Prodziekan Wydziału Lekarskiego I.

Koncert "Parasole dla Pani Ani"

Koncert "Parasole dla Pani Ani"

"Władysław Biegański powiedział, że korporacja działająca tylko na podstawie prawa jest słaba. Umacnia ją natomiast wspólna idea. Za najbardziej naturalną ideę dla lekarskiej korporacji uważał filantropię". Kontynuując bogate tradycje takiego działania w środowisku lekarskim i akademickim organizujemy koncert "Parasole dla Pani Ani", którego celem jest okazanie wsparcie chorej na stwardnienie boczne zanikowe Pani Ani Radke - wieloletniej pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

65-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP

65-lecie Studenckiego Towarzystwa...

2 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość 65-lecia Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMP. Termin ten nie jest przypadkowy - przypadł na niedzielę zaraz po zakończeniu trzydniowego święta nauki - International Congress of Young Medical Sciences, już po raz dziewiętnasty organizowanego przez Zarząd Towarzystwa. Jubileusz świętowali członkowie obecnego oraz poprzednich zarządów STN w otoczeniu najbliższych im osób. Wśród nich znalazły się Władze naszej Uczelni, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Gonowicz, Prezydent Miasta Poznania Jędrzej Solarski, były Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek oraz przyjaciele z Kołobrzegu, w którym co roku od 50 lat odbywa się Obóz Naukowo-Szkoleniowy STN: m.in. prezes Centrum Zdrowia i Relaksu Verano Anna Rychter, były jego prezes Ryszard Woźniak.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie