Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Podsumowanie 2017 roku

Podsumowanie 2017 roku

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Dr Bares Award

Dr Bares Award

Z satysfakcją informujemy, że dr hab. med. Piotr Eder, adiunkt w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych UMP, został laureatem międzynarodowej nagrody Dr Bares Award (3 miejsce) za jedną z najlepszych prac oryginalnych z zakresu gastroenterologii i hepatologii, opublikowanych w latach 2015 - 2017.

Promocje doktorskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Promocje doktorskie na Wydziale Nauk o...

12 czerwca 2018 r. w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich odbyły się promocje doktorskie Wydziału Nauk o Zdrowiu. Uroczystości przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Dyplom doktora odebrało 16 osób - 7 z nich otrzymało dyplom doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna, a 9 dyplom doktora nauk o zdrowiu. W całej historii Wydziału stopień doktora uzyskało łącznie 316 osób.

Złote tenisistki

Złote tenisistki

Reprezentantki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Agata Mlazga i Julia Przybylska zdobyły złoty medal w trakcie trwających od 7 do 10 czerwca w Lublinie Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. To jak podkreślają organizatorzy pierwszy sukces medycznej uczelni w historii AMP. W finale nasze tenisistki pokonały 2:0 rywalki z warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Nagroda Naukowa Miasta Poznania

Nagroda Naukowa Miasta Poznania

Z satysfakcją informujemy, że decyzją z dnia 29 maja 2018 roku Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania pod przewodnictwem prof. dra hab. Stanisława Lorenca, Stypendium Naukowe otrzymał Pan Piotr Celichowski z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii naszego Uniwersytetu za pionierskie prace dotyczące nowych aspektów regulacji osi podwzgórzowo-przysadkowo-nadnerczowej w układach doświadczalnych.

Osłuchaj się sam

Osłuchaj się sam

Z prawdziwą satysfakcją prezentujemy Państwu aplikację mobilną "Osłuchaj się sam" autorstwa Pana Piotra Danielewskiego - studenta VI roku kierunku lekarskiego z Wydziału Lekarskiego I UMP. Aplikacja "Osłuchaj się sam" to wygodne, a zarazem bezpłatne narzędzie pozwalające na naukę podstaw sztuki osłuchiwania. Zawiera ona zarówno fizjologiczne jak i patologiczne dźwięki znad płuc i serca. Dzięki aplikacji można poszerzyć umiejętności poprawnego osłuchiwania oraz uzyskać informacje o pochodzeniu i cechach charakterystycznych danego dźwięku. Aplikacja daje również możliwość przetestowania zdobytej wiedzy, gdyż zawiera dwa rodzaje pytań dotyczące rozpoznawania danego dźwięku oraz informacje o jego etiologii i cechach charakterystycznych. Pytania zostały podzielone na dwa działy - kardiologiczny i pulmonologiczny.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie