NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

"Rozpoczęliśmy rok 2020. Pod wieloma względami rok szczególny". Tak rozpocząłem wstęp do styczniowego e-tygodnika Dzień dobry UMP. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy jak szczególny będzie to rok. Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Niezbędne ograniczenia destabilizują funkcjonowanie wszystkich instytucji, w tym UMP i osłabiają tkankę społeczności m.in. akademickiej. Musimy przetrwać ten czas. Dlatego przekształcamy "Dzień dobry UMP" w "Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa", w którym co kilka dni będziemy przekazywać informacje o funkcjonowaniu naszej Uczelni w dobie koronawirusa, a także działaniach członków naszej społeczności na rzecz ograniczenia epidemii.

1200 badań Uczelnianego Laboratorium Koronawirusa (ULKa)

1200 badań Uczelnianego Laboratorium...

Zaledwie 4 dni na organizację laboratorium, zespół liczący ponad 30 naukowców z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i innych jednostek naukowych naszego miasta, wsparcie działów administracji, a przede wszystkim wielka determinacja i chęć do włączenia się w walkę z COVID-19. Uczelniane Laboratorium Koronawirusa w pełni realizuje badania.

Pierwsze obrony prac dyplomowych w trybie on-line na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Pierwsze obrony prac dyplomowych w...

Wydział Nauk o Zdrowiu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, zagadnie z obowiązującymi przepisami, umożliwia przeprowadzenie obron prac dyplomowych w trybie online. W dniu 30 marca przeprowadzono w tym trybie pierwszą obronę pracy magisterskiej studentki kierunku pielęgniarstwo Anety Purol. Obrona przeprowadzona została z wykorzystaniem systemu Teams, za pośrednictwem oficjalnych kont UMP umożliwiających weryfikację tożsamości uczestników. Obronie przewodniczył prodziekan Wydziału dr hab. Marcin Żarowski. W wideokonferencji uczestniczyły promotor pracy dr Maria Stachowska i recenzent dr Joanna Stanisławska. Prodziekan przebywał w budynku wydziału, a reszta osób połączyła się w systemie wideokonferencji ze swoich domów. W trakcie pierwszej obrony on-line obecna była również Dziekan Wydziału prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, która po jej zakończeniu podpisała zaświadczenia potwierdzające uzyskany tytuł.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 marca 2020 r. zmarł prof. dr hab. med. Wacław Majewski, kierownik II Katedry Chirurgii oraz Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wydziału Lekarskiego II w latach 2004-2011 Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Odszedł znakomity chirurg i naukowiec, mentor wielu młodych pracowników nauki, wspaniały nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń lekarzy, uhonorowany przez Uczelnię Złotym Laurem Akademickim. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Junikowo w środę 8 kwietnia br. o godzinie 11:50.

Nasi bohaterowie. Studenci UMP w walce z koronawirusem

Nasi bohaterowie. Studenci UMP w walce...

Drodzy Studenci! Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Wam, Studentom-Wolontariuszom naszego Uniwersytetu, za Wasze zaangażowanie i pomoc w ograniczaniu epidemii koronawirusa. To dla Was sprawdzian odpowiedzialności i solidarności, jako przyszłych pracowników służby zdrowia. Sprawdzian, który zdajecie celująco! Podobnie jak cała Uczelnia jestem dumny, że Wasze grono liczy już ponad pół tysiąca Studentów-Wolontariuszy. To między innymi dzięki Wam nie damy się epidemii koronawirusa. Rektor prof. Andrzej Tykarski

Najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Najlepsze prace magisterskie i...

Już po raz szesnasty Miasto Poznań przyznało nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych. Do konkursu zgłaszane są prace z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz miasta oraz promować osiągnięcia naukowe poznańskiego ośrodka akademickiego.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie