NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

11 tys. masek ochronnych

11 tys. masek ochronnych

Z przyjemnością informujemy, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe INTER POLSKA S.A. przekazało w formie darowizny na rzecz UMP 11 tys. masek ochronnych z przeznaczeniem rozdysponowania ich wśród społeczności studenckiej naszej Uczelni.

Debata prezydencko-rektorska „Rola uczelni w budowaniu otwartego i różnorodnego miasta”

Debata prezydencko-rektorska „Rola...

W dniu 27 października 2020 roku odbyła się debata zorganizowana przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania zatytułowana „Rola uczelni w budowaniu otwartego i różnorodnego miasta”, do której zaproszono Rektorów poznańskich państwowych szkół wyższych. Wzięli w niej udział Rektorzy UAM, PP, UP, UE, AWF, UA, UM. Naszą Uczelnię reprezentowała Pani Prorektor prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska.

Pierwsza nagroda dla Studenckiego Koła Naukowego Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej

Pierwsza nagroda dla Studenckiego...

Z satysfakcją informujemy, że Studenci Koła Naukowego Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej zdobyli pierwszą nagrodę w sesji prac oryginalnych podczas XVIII Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, która odbyła się on-line w dniach 26-27 listopada 2020 roku.

TANGO dla UMP!

TANGO dla UMP!

Z satysfakcją informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskał finansowanie projektu „Opracowanie innowacyjnego preparatu złożonego dedykowanego leczeniu nadciśnienia tętniczego” złożonego w ramach wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki pod nazwą TANGO.

Zobacz więcej aktualności