Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Druga edycja Akademii Formedis

14 listopada 2018 r. odbył się wykład inaugurujący II edycję Akademii Formedis. W murach Uczelni ponownie zagościli eksperci i wykładowcy firmy FORMEDIS Medical Management & Consulting, która wraz z Działem Promocji i Karier Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest organizatorem przedsięwzięcia.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 listopada 2018 r. zmarła prof. dr hab. med. Laura Wołowicka - Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu w latach 1990-1996.

Wiktor Dega - życie i dzieło

W dniach 8-9 listopada 2018 roku w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega - życie i dzieło. Konferencja została zorganizowana przez Wydział IV Nauk Medycznych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Honorowy patronat objęli Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - prof. dr hab. Andrzej Tykarski oraz Rektorzy siedmiu Poznańskich Uczelni - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Artystycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Muzycznej. Nasza Konferencja stanowi cykl ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków - zasłużonych dla nauki.

Karta Akademickich Tradycji Poznania

W setną rocznicę powołania Komisji Organizacyjnej Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu, w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 12 listopada odbyło się walne zebranie członków, na którym rektorzy wszystkich poznańskich uczelni uroczyście podpisali Kartę Akademickich Tradycji Poznania.

Niecodzienny zabieg kardiochirurgów dziecięcych

Niecodzienny zabieg kardiochirurgów...

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej, pod kierownictwem prof. dra hab. n. med. Michała Wojtalika, dzięki pomocy dra Tornike Sologashvili - kardiochirurga ze Szpitala Uniwersyteckiego w Genewie, przeprowadzono zabieg metodą Rossa u dwumiesięcznego niemowlęcia. Powodem wykonania tak trudnego zabiegu operacyjnego było infekcyjne zapalenie wsierdzia z zajęciem zastawki aortalnej o etiologii grzybiczej.

Zobacz więcej aktualności