Aktualności

Wykłady otwarte Profesora Shawna W. O’DRISCOLLA

Wykłady otwarte Profesora Shawna W....

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Katedra i Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają wszystkich Studentów oraz Pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na wykłady otwarte 1) „How to conduct the reaserch projects (from idea to publication)”, 2) „Acquiring the skills for effective teaching”.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej najdroższej Koleżanki śp. dr n. med. Anny Wyszomirskiej, która przez wiele lat była Członkiem zespołu Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, wspierając nas wiedzą i doświadczeniem w zakresie fizyki medycznej i medycyny nuklearnej.

Patronat honorowy

Patronat honorowy

Klasy biologiczno-chemiczne Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z oddziałami dwujęzycznymi i międzynarodowymi w Lesznie zostały objęte patronatem JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

MitoEAGLE 2018

MitoEAGLE 2018

Zespół Zakładu Neurochemii i Neuropatologii kierowany przez dra hab. n. med. Sławomira Michalaka przy wsparciu Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych zorganizował w dniach od 21 do 23 lutego 2018 roku międzynarodowe spotkanie i warsztaty badaczy mitochondriów w ramach europejskiego projektu MITOEAGLE (Evolution-Age-Gender-Lifestyle-Environment: mitochondrial fitness mapping).

Kolejny mammograf nowej generacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Kolejny mammograf nowej generacji w...

Wielkopolskie Centrum Onkologii z radością informuje, że na potrzeby badań profilaktycznych piersi zakupiono system mammograficzny nowej generacji - Senographe Pristina. To już drugi tego typu aparat w Centrum Onkologii - pierwszy, został uruchomiony w styczniu 2017 roku. Oba aparaty dedykowane są mammografii z wykorzystaniem techniki cyfrowej - najnowszy przeznaczony jest do badań przesiewowych.

Innowacje w terapii zajęciowej

Innowacje w terapii zajęciowej

27 lutego 2018 roku w Centrum Biologii Medycznej odbyła się 1. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Innowacje w terapii zajęciowej”. Organizatorem Konferencji była Pracownia Terapii Zajęciowej Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wzięło w niej udział 210 badaczy, nauczycieli, studentów, którzy reprezentowali wszystkie ośrodki uniwersyteckie prowadzące kształcenie w obszarze terapii zajęciowej, a także praktyków tej profesji. Był to bardzo intensywny dzień obrad i spotkań. Uczestnicy wysłuchali 25 wystąpień konferencyjnych, zapoznali się z 9 plakatami. Po południu odbył się 1. Polski Szczyt Terapii Zajęciowej - pierwsze spotkanie reprezentantów różnych środowisk poświęcone dyskusji aktualnych problemów i wyzwań dla terapii zajęciowej w Polsce.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie