Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Laureatka konkursu dla Młodych Naukowców

Laureatka konkursu dla Młodych...

Z satysfakcją informujemy, że laureatką tegorocznej I nagrody w "Konkursie na najlepszą pracę Młodego Naukowca" zgłoszoną na XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego została dr n. med. Patrycja Sosińska-Zawierucha z zespołu prof. dra hab. Andrzeja Bręborowicza, za pracę "Wpływ dehydroksymetylepoksykwinomycyny (DHMEQ) na komórki mezotelium otrzewnowego w warunkach dializy otrzewnowej".

Pracownia Zwierząt Doświadczalnych zaprasza do współpracy

Pracownia Zwierząt Doświadczalnych...

Szanowni Państwo, choć Pracownia Zwierząt Doświadczalnych Uczelnianego Centrum Aparaturowego została zarejestrowana w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego i formalnie oddana do użytku już w styczniu 2018 roku, ostatnie półtora roku jej funkcjonowania upłynęło na kompletowaniu i podnoszeniu kwalifikacji personelu jednostki oraz dokończeniu kluczowych remontów i inwestycji. Do tej pory, w murach Pracowni zwierzęta gościły tylko raz, w trakcie krótkiego, dwutygodniowego doświadczenia. Dzisiaj, tj. 6 sierpnia 2019 roku, mamy wielką przyjemność poinformować o przyjęciu pierwszego, długofalowego doświadczenia na zwierzętach laboratoryjnych (szczurach). Osobą odpowiedzialną za ten projekt, która obdarzyła Pracownię Zwierząt Doświadczalnych swym zaufaniem, powierzając nam swoje zwierzęta na kolejnych kilkanaście miesięcy jest Pani Profesor Ewa Florek z Laboratorium Badań Środowiskowych Katedry i Zakładu Toksykologii.

Dodatkowy nabór na studia 2019/2020

Dodatkowy nabór na studia 2019/2020

Informacje na temat dodatkowego naboru na studia w roku akademickim 2019/2020.

Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie

Akademickie Mistrzostwa Europy w...

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu po raz pierwszy w historii zakwalifikował się do tenisowych Akademickich Mistrzostw Europy. Drużyna w składzie: Agata Mlazga (studentka II roku studiów uzupełniających magisterski Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunek fizjoterapia), Julia Przbylska (studentka IV roku Wydziału Lekarskiego II, kierunek lekarski) oraz trener dr Janusz Przybylski (Kierownik Studiu WFiS UMP) zajęła wysokie X miejsce. Sam udział w zawodach, które odbyły się w Podgoricy (Czarnogóra) w terminie 21 - 27 lipca 2019 r. był wielkim sukcesem sportowym naszej Uczelni.

Trzecia Letnia Szkoła USG STN UMP!

Trzecia Letnia Szkoła USG STN UMP!

Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest coroczna Letnia Szkoła Ultrasonografii. To tygodniowe wydarzenie dla studentów ostatnich lat kierunku lekarskiego, którzy odczuwają niedosyt praktycznych zajęć z ultrasonografii. Trzecia Letnia Szkoła USG odbyła się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii, a także JM Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego I UMP prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie