Konkurs na stanowisko stypendysty-studenta w projekcie NCN

Kierownik Projektu badawczego pt.: „Przeciwdziałanie patologicznej aktywności cytokin i neoangiogenezie w celu zwiększenia dostępności i przedłużenia możliwości leczenia dializą otrzewnową”, prof. dr hab. Janusz Witowski, ogłasza nabór na stanowisko stypendysta-student.

Nazwa stanowiska: Student/stypendysta

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki:
Katedra i Zakład Patofizjologii; Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Klinika Nefrologii Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Miasto: Gdańsk

Wymagania:

Opis zadań:

Udział w projekcie badawczym „Antagonizing detrimental cytokine signaling and angiogenesis to expand access and duration of peritoneal dialysis treatment.”
Celem projektu jest poznanie molekularnych podstaw angiogenezy rozwijającej się w otrzewnej podczas dializy otrzewnowej i wpływającej na efektywność terapii.

Głównym zadaniem stypendysty będzie pomoc w zbieraniu, opisywaniu i katalogowaniu próbek materiału biologicznego od chorych poddanych przewlekłej dializoterapii otrzewnowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Typ konkursu NCN: OPUS20-LAP - NZ

Termin składania ofert: 15 czerwca 2023