Zapraszamy na wykład profesora Patricka Aebischera

Patrick Aebischer to znana osobistość w świecie nauki i innowacji. Na przestrzeni ostatnich lat przekształcił lozańską Federalną Szkołę Politechniczną w jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni na świecie. W Warszawie opowie, jak tego dokonał.

Prof. Patrick Aebischer jest dyrektorem Federalnej Szkoły Politechnicznej w Lozannie (EPFL). Wcześniej kierował sekcją badań chirurgicznych i oraz centrum terapii genetycznych na Uniwersytecie w Lozannie. Obecnie pracuje również w Brown University w USA.

W Warszawie opowie o strategiach rozwoju, które sprawiły, że EPFL zajmuje obecnie pierwsze miejsce w światowym rankingu „młodych uniwersytetów” (mniej niż 50 lat). Większość uczelnianej kadry stanowią naukowcy z międzynarodowym dorobkiem, którzy obok doskonałych zajęć akademickich ściśle współpracują z biznesem. Kampus EPFL jest jednocześnie inkubatorem startupów, osiągającym znaczące sukcesy w tworzeniu innowacyjnych firm.

Organizatorami spotkania są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Wykład odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. (w środę), w godzinach 10:00 - 12:00 w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Narodowym (wejście od al. Zielenieckiej).

Darmowa rejestracja odbywa się przez formularz internetowy na stronie MNiSW.

Uwaga: spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim, bez tłumaczenia.