Zaproszenie na wykład profesora Kazuo Umezawa

Katedra i Zakład Patofizjologii serdecznie zaprasza na wykład profesora Kazuo Umezawa, który odbędzie się dnia 29 października 2015 r. o godzinie 13.00 w sali wykładowej nr 3018 w Centrum Biologii Medycznej UM w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej 8.

Temat wykładu:

"Discovery of NF-kappa B inhibitor DHMEQ and anti-inflammatory and anticancer activities"

Profesor Kazuo Umezawa jest kierownikiem Katedry Medycyny Molekularnej na Uniwersytecie Medycznym Aichi w Japonii i emerytowanym kierownikiem Katedry Chemii Stosowanej w Keio University w Tokio. Pan profesor jest wybitnym naukowcem, zdobywcą nagród (2011 Fukuzawa Prize of Keio University), autorem wielu publikacji naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach. Jego zainteresowania naukowe są związane z tworzeniem nowych substancji chemicznych- inhibitorów sygnalizacji komórkowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników oraz studentów Uniwersytetu.

Katedra i Zakład Patofizjologii