Konferencje i szkolenia

 

III Ogólnopolska Konferencja Rehabilitacji, (Neuro)ortopedii i Komunikacji Medycznej [ON-LINE]
Plakat
Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Widzenie 20/20"

Baner

Katedra Chorób Oczu i Optometrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Widzenie 20/20".

Termin: 19-20.02.2021 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Więcej informacji:
» Komunikat
» https://optookulistyka2020.icongress.pl

VII Ogólnopolska Konferencja „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”

Szanowni Państwo,

w związku z ogólnoświatową sytuacją epidemiologiczną związaną z obecnością koronowirusa, w trosce o zdrowie prelegentów, naszych uczestników a także wystawców, Komitet Organizacyjny zdecydował się odwołać VII Ogólnopolską Konferencję „Dietetyka gerontologiczna - wyzwania i szanse”, która miała się odbyć 25.04.br. na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest to decyzja wynikająca również z Zarządzenie nr 23/20 Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który wstrzymał, do odwołania organizację konferencji i szkoleń w obiektach naszego Uniwersytetu.

Jednocześnie informuję, że wydarzenie to planujemy zorganizować ponownie w pierwszej połowie lutego 2021 roku. O dokładnym terminie konferencji poinformujemy Państwa jak tylko zostanie on ustalony na stronie wydarzenia https://gerodiet.wixsite.com/konferencja


Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 25 kwietnia (sobota) 2020 roku w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Rokietnicka 8, w sali 1010 odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja „Dietetyka Gerontologiczna - wyzwania i szanse”.

Organizatorami wydarzenia są Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wiodącymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji będą:

 • zaburzenia apetytu u osób starszych,
 • nowe kryteria diagnozowania niedożywienia,
 • zaburzenia składu ciała w starości - sarkopenia i otyłość sarkopeniczna,
 • żywieniowe wspomaganie starzejącej się masy i siły mięśniowej,
 • redukcja masy ciała u osób starszych - korzyści i zagrożenia,
 • żywność bioaktywna i jej wpływ na funkcje poznawcze,
 • żywienie a wybrane choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera i Parkinsona).

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego w konferencji tj. wygłoszenia prac naukowych w formie prezentacji ustnej lub plakatu.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem: https://gerodiet.wixsite.com/konferencja

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału.

Biuro Organizacji Konferencji UMP

VI Sympozjum Protetyka Słuchu w Medycynie

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją wydaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu działalności między innymi szkół wyższych, uprzejmie informujemy, że VI Sympozjum Protetyka Słuchu w Medycynie, które miało odbyć się w terminie 26-27.03.2020 r. zostaje odwołane.

Decyzją Organizatora - Sympozjum zostaje przeniesione na termin 26-27.10.2020 r. W związku z powyższym wszystkie dotychczasowe działania zostają przeniesione na nowy termin.

Z poważaniem
Dr hab. n. med. Dorota Hojan-Jezierska prof. UMP
Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego


Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w już VI Sympozjum PROTETYKA SŁUCHU W MEDYCYNIE, które odbędzie w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w dniach 26-27 października 2020 r.

W ramach naszego spotkania odbędzie się również II Forum Młodych Badaczy kierowane do studentów i doktorantów.

W kolejnym roku spotykamy się w gronie specjalistów z zakresu protetyki słuchu, zawodowo związanych z pracą na rzecz osób niedosłyszących i głuchych, przedstawicieli firm branżowych oraz świata nauki.

Współpraca środowisk naukowych i praktyków pozwala na podwyższenie jakości życia tej grupie społecznej, a interdyscyplinarne spotkania mają racjonalne i niepodważalne uzasadnienie.

Więcej informacji na temat Sympozjum oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie: www.protetyka2020.bok-ump.pl

Do zobaczenia w Poznaniu!


Dr hab. n. med. Dorota Hojan-Jezierska prof. UMP

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Konferencja "Oswoić Tropik 2020"

KOMUNIKAT:

Po konsultacji z Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych w Poznaniu pragniemy przekazać informację o zmianie terminu konferencji "Oswoić Tropik 2020". O nowej dacie poinformujemy w drugiej połowie kwietnia. Najprawdopodobniej Konferencja odbędzie w czerwcu br.

Zachęcam do śledzenia aktualności na portalu Facebook:
www.facebook.com/events/618261512050514/

 

Fundacja Redemptoris Missio po raz trzeci organizuje konferencję naukowo-szkoleniową "Oswoić Tropik". Konferencja będzie tradycyjnie poświęcona problematyce chorób tropikalnych, tematyce międzynarodowego zdrowia publicznego oraz kwestiom kulturowym i społecznym w obszarze globalnego Południa.

Podróże do tropiku wiążą się z licznymi wyzwaniami, niezależnie od tego czy mają charakter turystyczny, zawodowy, czy też są wynikiem zaangażowania w wolontariat. Ryzyko dotyczy jednak nie tylko zdrowia i bezpieczeństwa wyjeżdżających, ale także tego czy będą oni potrafili odpowiedzialnie i świadomie zachować się na styku kultur.

Jednym z założeń konferencji jest pomoc w przygotowaniu do wyjazdów w rejon globalnego Południa - w szczególności tych, których celem jest pomoc medyczna chorym z najuboższych rejonów Afryki i Ameryki Południowej.

Konferencja odbędzie się 21 marca 2020 roku w sali Nenckiego, Collegium Anatomicum UMP, przy ul. Święcickiego 6 w Poznaniu. Udział w konferencji jest darmowy. Konferencja jest organizowana we współpracy z Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych UM w Poznaniu. Z racji na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację mailową pod adresem oswoictropik@ump.edu.pl.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/618261512050514/

Kontakt:
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Jacek Jarosz
tel. 883 560 800
medicus@ump.edu.pl

XIV Konferencja Naukowa z cyklu Promocja Polskiej Rehabilitacji "Diagnostyka i programowanie rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży"

KOMUNIKAT:

Konferencja została odwołana.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Konferencji Naukowej z cyklu Promocja Polskiej Rehabilitacji "Diagnostyka i programowanie rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży".

Termin: 19 marca 2020, godz. 10:45
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7, hala HG

Konferencja bezpłatna - obowiązuje bilet wstępu na targi SALMED.

» Rejestracja
» Program konferencji

Plakat

VIII Wielkopolska Konferencja Uro-Onkologiczna

Baner

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Podobnie jak w ubiegłych latach serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Wielkopolskiej Konferencji Uro-Onkologicznej, która odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. w Poznaniu.

Współczesne standardy leczenia raka stercza obejmują zastosowanie szeregu metod terapeutycznych od radykalnej prostatektomii (RP) poprzez różne formy radioterapii i leczenia systemowego. Z tego względu organizacja i optymalne wykorzystanie dostępnych metod terapeutycznych jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność leczenia i w tym roku postanowiliśmy poświęcić nasze spotkanie właśnie temu zagadnieniu.

Tegoroczna konferencja będzie dodatkowo wzbogacona o fakt, że w gronie uznanych ekspertów polskich z dziedziny urologii, radioterapii i onkologii klinicznej zaprosiliśmy także wybitnych przedstawicieli ww. dyscyplin z Instytutu Onkologii w Mediolanie. Wierzymy, że taki dobór prelegentów konferencji pozwoli na bezpośrednie porównanie systemów oraz realiów opieki nad chorymi z rakiem stercza w obu krajach (Włochy vs. Polska). Ponadto nowością będzie sesja z udziałem Pacjentów leczonych z powodu raka stercza, którzy przedstawią swój punkt widzenia.

Jesteśmy przekonani, że zaproponowana tematyka i formuła Konferencji wyzwoli dyskusję, a nasze spotkanie przyczyni się do poprawy opieki nad naszymi Pacjentami.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.wco.pl/uro-onko2020


Z poważaniem

Prof. dr hab. Piotr Milecki
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Dr hab. Andrzej Antczak
Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego

Dr Wojciech Cieślikowski
Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego

II Konferencja "Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych"

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam do udziału w II Konferencji "Nowoczesne metody statystyczne w badaniach medycznych" Polskiej Grupy Narodowej Międzynarodowego Towarzystwa Biostatystyki Klinicznej ISCB i Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Spotkanie będzie złożone z dwu sesji - szkoleniowej w czwartek 25 czerwca oraz naukowej w piątek 26 czerwca 2020 roku.

Konferencja w szczególności jest skierowana do osób zajmujących się analizą danych medycznych i przyrodniczych. Do udziału zapraszamy pracowników naukowych różnych dyscyplin medycznych, doktorantów, studentów, statystyków, biostatystyków oraz wszystkie osoby zainteresowane zastosowaniem metod statystycznych i analitycznych w biomedycznych badaniach naukowych. Mamy nadzieję, że konferencja stanie się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.

Termin zgłaszania abstraktów mija 25 kwietnia, termin rejestracji 1 czerwca.

Miejscem konferencji będzie Collegium im. Adama Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, Poznań 60-806.

Zarówno za udział aktywny jak i jako słuchacz nie jest wymagana opłata. Koszty ponoszą organizatorzy.

Zapraszamy na stronę konferencji https://iscb.ump.edu.pl/
lub kontakt pod adresem poczty elektronicznej konferencja-pgn-iscb@ump.edu.pl.

I Ogólnopolska Konferencja “MedInnovations. Innowacje w medycynie”

KOMUNIKAT:

Konferencja została odwołana.

baner

W imieniu organizatorów zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję “MedInnovations. Innowacje w medycynie”. To inicjatywa studentów kierunku lekarskiego, która powstała z pasji do nowych technologii oraz rosnącego zainteresowania wdrażaniem innowacyjnych procedur medycznych.

Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji nad rozwojem medycyny w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego. Z założenia konferencja jest interdyscyplinarna, zaprosiliśmy na nią specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy, którzy w swojej praktyce klinicznej korzystają z systemów robotycznych, algorytmów sztucznej inteligencji i nowoczesnych symulacji, inżynierów i informatyków tworzących te systemy, a także przedstawicieli startupów z zakresu innowacji medycznych w Polsce. Chcemy przedstawić studentom i młodym lekarzom możliwości płynące z zastosowania w praktyce najnowszych osiągnięć nauki i techniki oraz popularyzować tego typu przedsięwzięcia.

Konferencja odbędzie się 21.03.2020 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W planie wydarzenia są dwa bloki tematyczne: “Roboty medyczne” i “Sztuczna Inteligencja, Obrazowanie i Druk 3D” oraz sesja warsztatowa.

Więcej informacji:  https://www.facebook.com/events/674931626247945/

II Międzynarodowa Konferencja "Chemistry for Beauty and Health"

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH, która odbędzie się w dniach 25-27 maja 2020 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wierzymy, że konferencja w Poznaniu zgromadzi naukowców i ekspertów przemysłowych z branży, aby przedstawić i omówić innowacje w zakresie chemii i fizyki związane z samopoczuciem, pięknem i zdrowiem.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie niezapomnianym i owocnym doświadczeniem zarówno w zakresie rozwoju naukowego, jak i życia społecznego.

Główne tematy konferencji:
- Chemia kosmetyczna,
- Biomateriały,
- Biofizyka dla piękna i zdrowia,
- Kosmetyka,
- Estetyka,
- Chemia farmaceutyczna,
- Chemia gastronomiczna.

Podczas konferencji organizujemy także forum dla młodych naukowców i studentów.

Szczegółowe informacje o naszym wydarzeniu dostępne są na stronie www.beauty-torun.umk.pl.

W imieniu komitetu organizacyjnego
prof. Leszek Kubisz, Poznań

prof. Alina Sionkowska, Toruń

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„Poznańskie Spotkania Gastroenterologiczne”

KOMUNIKAT:

Konferencja została odwołana.

Baner

Katedra i Klinika Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Poznańskie Spotkania Gastroenterologiczne”.

Termin: 13-14 marca 2020 r.
Miejsce: Centrum Konferencyjne Hotelu Novotel Poznań Centrum, Plac Andersa 1, Poznań

Tematyka przewodnia:
» Wybrane infekcje przewodu pokarmowego
» Nieszczelność bariery jelitowej
» Chirurgia małoinwazyjna w gastroenterologii
» Obesitologia
» Varia

Szczegółowe informacje: www.gradatim-sympozja.pl/2020gastro/

XVI Ogólnopolska Konferencja
"Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży - co nowego?"

Baner

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XVI Ogólnopolskiej Konferencji "Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży - co nowego?", która odbędzie się 9 maja 2020 r. w Poznaniu.

W trakcie konferencji zespół ekspertów przedstawi Państwu nowości w zaleceniach pediatrycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i European Society of Hypertension. Ponadto, przygotowaliśmy dla Państwa interaktywny system analizowania i rozwiązywania problemów klinicznych związanych z dzieckiem, u którego rozpoznano nadciśnienie tętnicze w ramach sesji pt. "Dziś pytanie, dziś odpowiedź - forum przypadków klinicznych". Zaproszeni wykładowcy, a także wybitni eksperci w dziedzinie nadciśnienia tętniczego, zapewnią Państwu ciekawe i praktyczne prezentacje trudnych problemów klinicznych.

Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdziecie Państwo pod adresem: www.hipertensja2020.bok-ump.pl

Zapraszam serdecznie do udziału, prosząc o poinformowanie o realizowanej przez nas inicjatywie współpracowników.

Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. n. med. Danuta Ostalska-Nowicka
Przewodnicząca Komitetu Naukowego

Szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia dla nauczycieli akademickich z zakresu nauczania metodą symulacji. Szkolenie trwa dwa dni, składa się z części warsztatowej i praktycznej (dzień I 8:30-15:00, dzień II 8:00-16:20).

Warsztaty i materiały obejmują tematyką m.in.:

 • możliwości jakie daje Centrum Symulacji,
 • jak przygotować zajęcia oraz jak przygotować się do zajęć,
 • jak napisać scenariusz na zajęcia w Centrum Symulacji,
 • czym są zajęcia z Symulowanym Pacjentem,
 • debriefing,
 • nauczanie umiejętności miękkich,
 • zajęcia z niskiej, pośredniej i wysokiej wierności,
 • aspekty bezpieczeństwa,
 • "Zwiedzanie Centrum Symulacji" - prowadzenie zajęć od podszewki,
 • ćwiczenia praktyczne.

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie http://csm.ump.edu.pl/szkolenie-instruktor

Zdjęcie

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także

Dokumenty: