Konferencje i szkolenia

 

Wielkopolski Dzień Fizjoterapii

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, jako wiodąca uczelnia w Polsce kształci studentów fizjoterapii na najwyższym poziomie. Naszym celem jest stałe pogłębianie wiedzy, czemu dowodzi uczestnictwo naszych specjalistów na konferencjach fizjoterapeutycznych w różnych częściach świata, prowadzenie szerokiego zakresu różnych form doskonalenia podyplomowego, wprowadzanie innowacji i nowych rozwiązań w zakresie rehabilitacji medycznej. Fizjoterapia jest naszą prawdziwa pasją!

Wychodząc na przeciw współczesnym wymaganiom rozwoju naukowego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III edycji Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wielkopolski Dzień Fizjoterapii, która odbędzie się dnia 2 czerwca 2017 r.

Tegoroczna Konferencja poświęcona będzie współczesnym trendom fizjoterapii w ortopedii, neurologii i pediatrii, a wybitni specjaliści z Polski oraz z zagranicy w dziedzinie medycyny, fizjoterapii, osteopatii i psychologii podzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w pracy z pacjentami.

Gorąco zachęcam do udziału w Wielkopolskim Dniu Fizjoterapii.

Więcej informacji:
» Komunikat I
» www.dzienfizjoterapii.pl


Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski
Kierownik Katedry Reumatologii i Rehabilitacji

Konferencja szkoleniowa "Nauka - to takie proste!"

Serdecznie zapraszamy pracowników Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu do udziału w konferencji szkoleniowej "Nauka - to takie proste!".

Termin: 3.03.2017 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań; Sala C

Wstęp wolny!

» Więcej informacji

Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych!

To hasło konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-24 lutego 2017 roku.

Diagnoza jest powszechnie znana: polska nauka odstaje od światowej czołówki. Słaba aktywność i wyniki w konkursach grantowych European Research Council są wskaźnikiem niezdolności do proponowania przełomowych programów badawczych. Niska pozycja Polski w europejskim rankingu innowacyjności jest w części skutkiem zbyt niskiego poziomu badań stosowanych i wdrożeniowych. Zwiększenie nakładów na badania naukowe, choć konieczne, jednak nie wystarczy. Potrzebna jest refleksja nad tym, jak dokonać zwrotu polskiej nauki ku badaniom przełomowym, zarówno podstawowym, jak i stosowanym.

23 i 24 lutego w Poznaniu polskie środowisko akademickie zastanawiać się będzie, jak zaradzić tym problemom.  Administracja państwowa i środowiska akademickie muszą wypracować lepsze metody interwencji w naukę; trzeba przemyśleć politykę inwestycyjną, alokację środków finansowych (w tym mechanizmy finansowego wspierania doskonałości naukowej) i działania organizacyjne. Nowy system musi inaczej traktować bardzo dobre jednostki naukowe a inaczej „producentów punktów”, doceniać jakościowe aspekty twórczości naukowej, a nie tylko wymiar ilościowy. Poprawić trzeba system parametryzacji i kategoryzacji jednostek naukowych. Należy rozpoznać bariery instytucjonalne, które utrwalają przeciętność i zastanowić się, jakie zmiany strukturalne będą wspierać doskonałość naukową.

Konferencję razem z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspólnie z Polską Akademią Nauk. Więcej informacji na stronie www.nkn.gov.pl, tam tez będzie można śledzić transmisję na żywo z konferencji.

Na tej konferencji warto być! Właśnie rozpoczęła się rejestracja uczestników.

Formularz rejestracyjny i program konferencji:
http://www.nauka.gov.pl/konferencja-nkn-doskonalosc-naukowa-jak-rownac-do-najlepszych/

VI Akademia Neurologii Wieku Rozwojowego

Szanowni Państwo,

z przyjemnością zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „VI Akademia Neurologii Wieku Rozwojowego”, która odbędzie się 3-4 marca 2017 roku w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej 8.

Podobnie jak w poprzednich latach, nie zabraknie interesujących wystąpień zaproszonych specjalistów oraz przypadków klinicznych prezentowanych przez członków SKN Neurologii Wieku Rozwojowego. Tradycyjnie przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami dla uczestników, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi na pytania związane z neurologią dziecięcą. Oczywiście nie zabraknie warsztatów, które pozwolą na zdobycie i udoskonalenie umiejętności praktycznych. Konferencja skierowana jest zarówno do studentów, jak i stażystów, lekarzy oraz osób powiązanych z tematyką Konferencji.

Liczymy, że interdyscyplinarny charakter naszego przedsięwzięcia sprawi, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Warto również wspomnieć, że nasza konferencja jest objęta Patronatem Honorowym JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową konferencji oraz na stronę wydarzenia na facebooku.

Zapraszamy!

Komitet Organizacyjny Konferencji
SKN Neurologii Wieku Rozwojowego

 

Plan konferencji

Plakat

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Geriatria i Medycyna Paliatywna"

Szanowni Państwo,

w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej GERIATRIA i MEDYCYNA PALIATYWNA.

Termin: 3 czerwca 2017 r.
Miejsce: Collegium Medicum w Bydgoszczy, ul. M. Curie Skłodowskiej 9 (Budynek audytoryjny)

Współorganizatorami konferencji są Katera i Klinika Medycyny Paliatywnej Pracownia Geriatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Katedra i Klinika Geriatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

» Szczegółowe informacje

Konferencja Naukowa "Diagnostyka w postępowaniu onkologicznym - gorące tematy 2017"

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji "Diagnostyka w postępowaniu onkologicznym - gorące tematy 2017 r.", która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2017 r. Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Wielkopolska Onkologia". Jednym ze znamienitych prelegentów będzie Lucian R. Chirieac MD Associate Professor of Pathology Harvard Medical School.

Konferencja oferuje kompleksowe omówienie tematów związanych z:

  • nowoczesną diagnostyką onkologiczną w leczeniu nowotworów - panel dla diagnostów laboratoryjnych,
  • diagnostyką obrazową i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań w profilaktyce i leczeniu onkologicznym - panel dla lekarzy rodzinnych, pulmonologów, internistów, onkologów, techników, radiologów,
  • diagnostyką patomorfologiczną - panel dla histopatologów pulmonologicznych, pulmonologów, onkologów pulmonologicznych,
  • psychoonkologią i komunikacją - panel dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów, kadr związanych z obsługą pacjenta.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy: www.wielkopolskaonkologia.pl/konferencja2017

banner

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Chirurgia Dziecięca"

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Już teraz serdecznie zapraszamy na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową "Chirurgia Dziecięca", organizowaną przy współudziale Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej UMP oraz SKN Chirurgii Dziecięcej UM. Przygotowywane spotkanie naukowe odbędzie się w Poznaniu, w dniach 3-4 marca 2017 roku.

Pierwszego dnia (piątek) przeprowadzonych zostanie szereg zajęć warsztatowych - również z wykorzystaniem trenażerów laparoskopowych - kładących nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych, które w chirurgii dziecięcej są niezwykle istotne. Natomiast drugi dzień (sobota) to trzy sesje tematyczne, w czasie których przedstawione zostaną zagadnienia związane z opieką nad pacjentem chirurgicznym w okresie przed i pooperacyjnym. Tego dnia odbędzie się również sesja konkursowa, podczas której studenci oraz lekarze-stażyści z całej Polski będą mieli okazję zaprezentować wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych oraz ciekawych przypadków klinicznych z zakresu chirurgii dziecięcej. Chcielibyśmy szczególnie zachęcić do udziału w tej sesji oraz nadsyłania prac naukowych tematycznie związanych z problematyką chirurgii wieku rozwojowego. Oczywiście czynny oraz bierny udział we wszystkich wydarzeniach wchodzących w skład programu Konferencji jest bezpłatny.

Pragniemy poinformować, że VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Chirurgia Dziecięca" została objęta honorowym patronatem przez JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. Ewę Wender‑Ożegowską. Dodatkowo za udział w Konferencji przyznawane będą punkty edukacyjne.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Komitet Organizacyjny

Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne

Szanowni Państwo,

w ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe w Wielkopolsce. Wyniki leczenia oraz przeżywalności naszych chorych są coraz lepsze, ale wciąż dalekie od oczekiwań. Zjawisko to związane jest ze zbyt późnym zgłaszaniem się chorych w zaawansowanym stadium choroby do leczenia onkologicznego. Postanowiliśmy poprawić tę sytuację, wdrażając cykliczne spotkania naukowe poświęcone nowotworom o różnych lokalizacjach narządowych. Będziemy starali się przybliżyć zagadnienia związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem koleżankom i kolegom reprezentującym różne dziedziny medycyny, szczególnie lekarzom rodzinnym. Promując naszą edukacyjną propozycję, organizujemy cyklicznie sympozja w kolejnych pięknych miastach naszego regionu.

W ubiegłych latach konferencja odbyła się w Kaliszu, Pile, Lesznie oraz Koninie. Tym razem w imieniu Komitetu Naukowego zapraszam do Poznania.


Przewodniczący Komitetów Naukowego i Organizacyjnego

prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński

Termin:
9-10 marca 2017 roku

Miejsce:
World Trade Center
ul. Bukowska 12
60-810 Poznań

Szczegółowe informacje oraz bezpłatna rejestracja na stronie internetowej: www.wso.viamedica.pl

Banner

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego"

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 maja 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego".

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, dietetyków, logopedów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, osób pracujących w opiece społecznej, instytucjach państwowych, prawników, pedagogów, bioetyków, psychologów, psychoterapeutów, socjologów i wszystkich osób, które związane są zawodowo z tematyką naszego wydarzenia.


» Komunikat I
» Komunikat I (english version)

logo

Nauka i biznes - wyzwania XXI wieku

banner

» Więcej informacji

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Szkoleniowa "Innowacje w Onkologii"

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Szkoleniowa „Innowacje w Onkologii” adresowana jest do młodych adeptów medycyny, lekarzy-stażystów oraz rezydentów, którzy swą przyszłość zawodową wiążą z szeroko rozumianą onkologią (onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, radioterapia czy patomorfologia). Intencją Komitetu Organizacyjnego jest popularyzacja standardów diagnostyki i leczenia wybranych nowotworów złośliwych (rak piersi, prostaty, żołądka) zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine.

Termin: 8.04.2017 r.
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa
"Człowiek w wieku podeszłym we współczesnym społeczeństwie:
Senior w zdrowiu i chorobie"

Termin: 2 czerwca 2017 r.
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej, ul. Rokietnicka 8, Poznań

Organizatorzy:
Pracownia Pielęgniarstwa Społecznego Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej
we współpracy z Pracownią Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Konferencja obejmować będzie następujące zagadnienia:
- Poczucie sensu życia osób starszych.
- Walidacja gerontologiczna.
- Opieka nad osobami starszymi w domu i instytucji.
- Postrzeganie starości w różnych kulturach.
- Aktywizacja seniorów.
- Sprzęt i metody ułatwiające pracę z seniorem i jego rodziną.
- Edukacja zdrowotna.
- Jakość opieki.
- Varia

Planowana jest sesja studencka i plakatowa.

» Komunikat I

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Medycyna podróży - zagadnienia wielodyscyplinarne.
Choroby tropikalne i pasożytnicze a zdrowie międzynarodowe"

Banner

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa, w imieniu własnym oraz Komitetu Organizacyjnego, do udziału w Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji 55-lecia Katedry i Kliniki Chorób Tropikalnychi Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 września 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37a.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tropiki2017.pl/


Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stefaniak

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa
"Farmacja w Przemyśle"

Farmacja w Przemyśle

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Farmacja w Przemyśle" jest inicjatywą organizacji studenckiej działającej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu - SO ISPE jako Studencki Odział Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej.

Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku w  Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mieszczącym się przy ulicy Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Z racji, iż pierwsza konferencja organizowana 2 lata temu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku akademickim, w bieżącym roku postawiliśmy sobie za cel organizację wydarzenia na jeszcze wyższym poziomie.

Tematyką wiodącą konferencji będą innowacje w branży farmaceutycznej. Pragniemy zaprezentować przyszłym farmaceutom,  a w niedalekiej przyszłości być może pracownikom firm farmaceutycznych lub uniwersytetów, jakie możliwości stoją przed nimi oraz chcemy uświadomić, że stawiając na kreatywność każdy z nich może przyczynić się do rozwoju przemysłu farmaceutycznego.

Wierzymy w umiejętności i kompetencje naszych studentów, dlatego oni również będą brali aktywny udział w konferencji, prezentując swoje prace naukowe.

Liczy się dla nas satysfakcja z trudu jaki wkładają w swoje projekty, dlatego poprzez organizację konkursu prac chcemy docenić i nagrodzić najlepszych.

Składać się będzie z sesji wykładowej oraz konkursu prac naukowych, który jest przeglądem dorobku naukowego studentów.

Autorzy najlepszych prac będą mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników szerokiej publiczności i powalczenia o cenne nagrody.

Konferencja ma na celu propagowanie wiedzy na temat przemysłu farmaceutycznego jako nowoczesnej i szybko rozwijającej się dziedziny.

Zapraszamy do Poznania!


Jeśli masz jakieś pytania, napisz!


Koordynatorzy konferencji:

Aleksandra Bordzio
Tel. 668-607-111
E-mail: aleksandra.bordzio@gmail.com

Katarzyna Bar
Tel. 663-944-050
E-mail: katarzynabar1993@gmail.com

III Międzynarodowe Sympozjum Wyzwania Współczesnej Protetyki Słuchu

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na III Międzynarodowe Sympozjum Wyzwania Współczesnej Protetyki Słuchu, które odbędzie się  w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, w dniach 3-5 kwietnia 2017 r. Tegoroczne Sympozjum odbywać się będzie w ramach obchodów XXV-lecia Wydziału Lekarskiego II naszej uczelni.

Po raz pierwszy proponujemy również samodzielną sesję studencką - Pierwsze kroki w protetyce słuchu, w ramach której studenci będą mogli zaprezentować wyniki działalności kół naukowych oraz przedstawić swoje prace licencjackie i magisterskie.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie www.WWPSIII.ump.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Dorota Hojan-Jezierska

Postępy Neuroimmunologii Klinicznej -
Stwardnienie rozsiane i inne choroby demielinizacyjneukładu nerwowego

X Jubileuszowa Konferencja

POSTĘPY NEUROIMMUNOLOGII KLINICZNEJ
Stwardnienie rozsiane i inne choroby demielinizacyjne układu nerwowego

Termin:
2 czerwca 2017 r.

Miejsce obrad:
Hotel Bazar Aleje Marcinkowskiego, Paderewskiego 7, Poznań

» Więcej informacji

Konferencja "Innowacje w naukach biologicznych"

W imieniu Studentów oraz Doktorantów Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Biologów „BiologUS” pt. ,,Innowacje w naukach biologicznych”, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 27-28 kwietnia 2017 roku. Liczymy na aktywny udział studentów, doktorantów oraz młodych pracowników naukowych. Zapraszamy wszystkich do prezentacji swoich wyników badań (w formie referatów bądź posterów) ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych narzędzi, metod i rozwiązań wykorzystywanych w badaniach biologicznych. Liczymy na zaprezentowanie przez Państwa swoich najciekawszych osiągnięć, również tych o aplikacyjnym charakterze oraz na wymianę doświadczeń.

W załączeniu znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy, który prosimy odesłać na poniższy adres e-mail do 31 stycznia 2017 roku. Abstrakty prosimy nadsyłać do dnia 14 lutego 2017 roku w języku polskim. Koszt uczestnictwa w konferencji wyniesie 130 zł brutto (wpisowe, materiały konferencyjne, poczęstunek).

» formularz zgłoszeniowy
» wzór abstraktu

Do zobaczenia w Szczecinie!

Kontakt:
e-mail: konfbiologus@gmail.com
tel.: 91 444 15 79

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa
"Dietetyka Gerontologiczna - Wyzwania I Szanse"

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 3 marca (piątek) 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37, odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dietetyka Gerontologiczna- wyzwania i szanse".

Organizatorami wydarzenia są Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, Zakład Biochemii Klinicznej i Medycyny Laboratoryjnej Katedry Chemii i Biochemii Klinicznej i Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Metabolicznych i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wiodącymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji będą:

- Dietoterapia w chorobach neurodegeneracyjnych
- Dieta a starzenie się nerek
- Żywienie w zaburzeniach połykania u osób starszych
- Współpraca dietetyka z lekarzem
- Nowe trendy w dietetyce gerontologicznej
- Superfoods w starzeniu

Ponadto dla uczestników przewidzieliśmy jako tegoroczną nowość SESJĘ DOBRYCH PRAKTYK W DIETETYCE. Ponadto każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestniczenia w warsztatach.

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego w konferencji tj. wygłoszenia prac naukowych w formie prezentacji ustnej lub plakatu. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone możliwością publikacji w czasopiśmie Geriatria.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie konferencji: www.gerodiet.wix.com/konferencja

Prosimy również o zapoznanie się z komunikatem nr 1, regulaminem konferencji, warunkami uczestnictwa czynnego oraz wytycznymi do zgłaszanych abstraktów, które będą drukowane w materiałach konferencyjnych.

Wytyczne w otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii

Zapraszamy na II Konferencję pt. "Wytyczne w otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii" pod patronatem Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Otorynolaryngologii, która odbędzie się w dniach 9-11 marca 2017 roku w Hotelu Belvedere w Zakopanem.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: www.otolaryngologia2017.pl/#intro
logo

 

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także