Konferencje i szkolenia

 

Konferencja "Problematyka schorzeń narządu ruchu u osób 65+"

Banner

W dniu 8 kwietnia br.  o godz. 10.00 w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu odbędzie się konferencja "Problematyka schorzeń narządu ruchu u osób 65+".

Celem spotkania jest pokazanie możliwości leczenia objawów związanych ze schorzeniami narządu ruchu z uwzględnieniem wieku biologicznego w powiązaniu z możliwościami kompensacji obciążeń związanych z leczeniem operacyjnym.

Chcemy dyskutować o wskazaniach do rekonstrukcyjnych zabiegów ortopedycznych, ich skuteczności oraz ryzyku, które należy brać pod uwagę. Podejmiemy tematykę alternatywnych metod i możliwości leczenia szczególnie w zakresie objawów bólowych oraz niepełnosprawności.

Powyższe rozważania byłyby niepełne, gdybyśmy nie rozmawiali o psychologicznych aspektach związanych z dysfunkcją narządu ruchu w wieku podeszłym, a także o problemach  prawnych  związanych z opieką nad osobami starszymi.

Wstęp bezpłatny po wcześniej rejestracji.

Szczegółowe informacje: www.ortogeriatria.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

dr hab. n. med. Łukasz Kubaszewski

Konferencja "Alergie i nietolerancje pokarmowe"
Plakat
"Praktyczne ujęcie żywienia klinicznego" – szkolenie dla pielęgniarek

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na szkolenie, które dotyczyć będzie żywienia klinicznego w bardzo praktycznym ujęciu. W trakcie spotkania, przedstawimy zasady prowadzenia leczenia żywieniowego, które będą mogli Państwo bezpośrednio przełożyć i wykorzystać w swojej pracy klinicznej. Szkolenie zostało podzielone na 2 części: wstępną - wykładową oraz praktyczną – warsztatową, mają one na celu wprowadzić Państwa w zagadnienia żywienia klinicznego, bądź też poszerzyć dotychczasową wiedzę. Korzystając z doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie, mamy nadzieję stworzyć doskonałe warunki i okazję do pogłębiania wiedzy, wspólnej dyskusji nad nierozwiązanymi dotąd dylematami, a także wzajemnej inspiracji do działania.

Do zobaczenia w Poznaniu

Konrad Matysiak
Barbara Kuczyńska


» Szczegółowe informacje

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 25 listopada 2017 roku (sobota),  pod patronatem JM Rektora UMP prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana Wydziału Lekarskiego II prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37a, odbędzie się Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”.

Organizatorami wydarzenia są Katedra i Klinika Stomatologii  Zachowawczej i Periodontologii oraz Katedra i Klinika Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji; prezentowania badań w formie ustnej lub plakatowej. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone. Równocześnie zachęcamy do nadsyłania prac badawczo-naukowych, z możliwością publikacji w monografii - ”Fizykodiagnostyka i rehabilitacja w medycynie i stomatologii - nowe trendy”.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

» Informacje ogólne
» Program ramowy
» Formatka monografii

Będzie nam miło spotkać się z Państwem.

 
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska
Dr n. med. Przemysław Kopczyński

III Ogólnopolska Studencka Konferencja Seksuologiczna

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Seksuologicznej organizowanej przez SKN Seksuologii i Psychologii Klinicznej oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że trzecia edycja konferencji ponownie stanie się okazją do przedstawienia własnych wyników badań empirycznych oraz prac przeglądowych w dziedzinie seksuologii. Do udziału w konferencji zapraszamy szczególnie studentów i doktorantów.

Konferencja odbędzie się 26-27 maja 2017 r.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji:
- www.konferencjaseksuologiczna.pl
- www.facebook.com/events/1385896748149389/

logo

I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi

W dniach 28-29 kwietnia br. w Poznaniu odbędzie się  I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi organizowane przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Regionalny w Poznaniu.

Przez dwa dni najwybitniejsi specjaliści w zakresie genetyki, neurologii, anestezjologii, elektrofizjologii, ortopedii, fizjoterapii i dietetyki postarają się odpowiedzieć na pytanie „jak zmienić dotychczasowe podejście do leczenia pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi i uczynić je bardziej holistycznym i interdyscyplinarnym?” Komitet naukowy Forum pod przewodnictwem prof. dra hab. med. Wojciecha Służewskiego przygotował rozbudowany program naukowy, który pozwoli prześledzić uczestnikom aktualny stan wiedzy w wielu aspektach dotyczących chorób nerwowo-mięśniowych.

Forum zostało podzielone na dwie części - warsztatową, która odbędzie się pierwszego dnia w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji, oraz konferencyjną drugiego dnia w Centrum Kongresowym World Trade Center.

Gościem honorowym Forum będzie prof. dr hab. med. Maria Siemionow, światowej sławy chirurg i transplantolog, doktor „honoris causa” Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Patronat honorowy nad Forum objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. med. Andrzej Tykarski.

Program

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa z Warsztatami "Zioła dla Zdrowia i Urody"

Katedra i Zakład Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych naturalnymi środkami leczniczymi i kosmetycznymi na Konferencję Edukacyjno-Szkoleniową z Warsztatami "Zioła dla Zdrowia i Urody".

Termin konferencji: 3-4 czerwca 2017 r.

» Formularz zgłoszeniowy i regulamin uczestnictwa

plakat

VIII Wykłady Otwarte z cyklu "Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu"

Dnia 8 kwietnia 2017 r. (sobota) już po raz ósmy odbędą się Wykłady Otwarte z cyklu "Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu" organizowane przez Studenckie Koło Naukowego "Biosfera" przy Katedrze i Zakładzie Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej UMP.

Honorowy Patronat nad konferencją objęli Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Lucjusz Zaprutko

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich młodych naukowców chcących poszerzać swoje horyzonty, nawiązać nowe „naukowe” kontakty oraz wysłuchać wystąpień innych początkujących, ale pełnych pasji młodych adeptów nauki!

Naukowców (studentów, doktorantów, pracowników naukowych) zainteresowanych zaprezentowaniem prowadzonych przez siebie badań z zakresu szeroko pojętej biomedycyny (z uwzględnieniem biochemii, biologii molekularnej, biotechnologii, genetyki) lub wygłoszeniem prac poglądowych prosimy o wypełnienie formularza AKTYWNEGO uczestnictwa do dnia 10 marca 2017 r. (piątek).

» Więcej informacji


plakat

Konferencja "Rzuć Okiem! Świeże spojrzenie na soczewki kontaktowe"

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Naukową organizowaną pod opieką Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu "Rzuć Okiem! Świeże spojrzenie na soczewki kontaktowe". ​

Konferencja odbędzie się 3 kwietnia 2017 roku w godzinach 14:30-17:30 w Sali B Centrum Kongresowo-Dydaktycznego przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Patronat Merytoryczny: prof. dr hab. n. med. Jarosław Kocięcki
Kierownictwo Naukowe: dr n. med. Ewa Czaplicka

Przy współudziale naszych prelegentów, postaramy się przedstawić najnowsze osiągnięcia oraz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, nie tylko studentów uniwersytetów medycznych. Mamy nadzieję, że przygotowany program naukowy sprosta Państwa oczekiwaniom.

Konferencja jest bezpłatna.

» Strona konferencji
» Zapisy

Wielkopolski Dzień Fizjoterapii

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, jako wiodąca uczelnia w Polsce kształci studentów fizjoterapii na najwyższym poziomie. Naszym celem jest stałe pogłębianie wiedzy, czemu dowodzi uczestnictwo naszych specjalistów na konferencjach fizjoterapeutycznych w różnych częściach świata, prowadzenie szerokiego zakresu różnych form doskonalenia podyplomowego, wprowadzanie innowacji i nowych rozwiązań w zakresie rehabilitacji medycznej. Fizjoterapia jest naszą prawdziwa pasją!

Wychodząc na przeciw współczesnym wymaganiom rozwoju naukowego mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III edycji Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wielkopolski Dzień Fizjoterapii, która odbędzie się dnia 2 czerwca 2017 r.

Tegoroczna Konferencja poświęcona będzie współczesnym trendom fizjoterapii w ortopedii, neurologii i pediatrii, a wybitni specjaliści z Polski oraz z zagranicy w dziedzinie medycyny, fizjoterapii, osteopatii i psychologii podzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w pracy z pacjentami.

Gorąco zachęcam do udziału w Wielkopolskim Dniu Fizjoterapii.

Więcej informacji:
» Komunikat I
» www.dzienfizjoterapii.pl


Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski
Kierownik Katedry Reumatologii i Rehabilitacji

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Geriatria i Medycyna Paliatywna"

Szanowni Państwo,

w imieniu komitetu organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej GERIATRIA i MEDYCYNA PALIATYWNA.

Termin: 3 czerwca 2017 r.
Miejsce: Collegium Medicum w Bydgoszczy, ul. M. Curie Skłodowskiej 9 (Budynek audytoryjny)

Współorganizatorami konferencji są Katera i Klinika Medycyny Paliatywnej Pracownia Geriatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Katedra i Klinika Geriatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

» Szczegółowe informacje

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego"

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 maja 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego".

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, dietetyków, logopedów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, osób pracujących w opiece społecznej, instytucjach państwowych, prawników, pedagogów, bioetyków, psychologów, psychoterapeutów, socjologów i wszystkich osób, które związane są zawodowo z tematyką naszego wydarzenia.


» Komunikat I
» Komunikat I (english version)

logo

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Szkoleniowa "Innowacje w Onkologii"

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Szkoleniowa „Innowacje w Onkologii” adresowana jest do młodych adeptów medycyny, lekarzy-stażystów oraz rezydentów, którzy swą przyszłość zawodową wiążą z szeroko rozumianą onkologią (onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, radioterapia czy patomorfologia). Intencją Komitetu Organizacyjnego jest popularyzacja standardów diagnostyki i leczenia wybranych nowotworów złośliwych (rak piersi, prostaty, żołądka) zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine.

Termin: 8.04.2017 r.
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa
"Człowiek w wieku podeszłym we współczesnym społeczeństwie:
Senior w zdrowiu i chorobie"

Termin: 2 czerwca 2017 r.
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej, ul. Rokietnicka 8, Poznań

Organizatorzy:
Pracownia Pielęgniarstwa Społecznego Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej
we współpracy z Pracownią Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Konferencja obejmować będzie następujące zagadnienia:
- Poczucie sensu życia osób starszych.
- Walidacja gerontologiczna.
- Opieka nad osobami starszymi w domu i instytucji.
- Postrzeganie starości w różnych kulturach.
- Aktywizacja seniorów.
- Sprzęt i metody ułatwiające pracę z seniorem i jego rodziną.
- Edukacja zdrowotna.
- Jakość opieki.
- Varia

Planowana jest sesja studencka i plakatowa.

» Komunikat II

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Medycyna podróży - zagadnienia wielodyscyplinarne.
Choroby tropikalne i pasożytnicze a zdrowie międzynarodowe"

Banner

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa, w imieniu własnym oraz Komitetu Organizacyjnego, do udziału w Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji 55-lecia Katedry i Kliniki Chorób Tropikalnychi Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 września 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37a.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tropiki2017.pl/


Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stefaniak

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa
"Farmacja w Przemyśle"

Farmacja w Przemyśle

II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Farmacja w Przemyśle" jest inicjatywą organizacji studenckiej działającej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu - SO ISPE jako Studencki Odział Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierii Farmaceutycznej.

Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku w  Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mieszczącym się przy ulicy Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Z racji, iż pierwsza konferencja organizowana 2 lata temu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku akademickim, w bieżącym roku postawiliśmy sobie za cel organizację wydarzenia na jeszcze wyższym poziomie.

Tematyką wiodącą konferencji będą innowacje w branży farmaceutycznej. Pragniemy zaprezentować przyszłym farmaceutom,  a w niedalekiej przyszłości być może pracownikom firm farmaceutycznych lub uniwersytetów, jakie możliwości stoją przed nimi oraz chcemy uświadomić, że stawiając na kreatywność każdy z nich może przyczynić się do rozwoju przemysłu farmaceutycznego.

Wierzymy w umiejętności i kompetencje naszych studentów, dlatego oni również będą brali aktywny udział w konferencji, prezentując swoje prace naukowe.

Liczy się dla nas satysfakcja z trudu jaki wkładają w swoje projekty, dlatego poprzez organizację konkursu prac chcemy docenić i nagrodzić najlepszych.

Składać się będzie z sesji wykładowej oraz konkursu prac naukowych, który jest przeglądem dorobku naukowego studentów.

Autorzy najlepszych prac będą mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników szerokiej publiczności i powalczenia o cenne nagrody.

Konferencja ma na celu propagowanie wiedzy na temat przemysłu farmaceutycznego jako nowoczesnej i szybko rozwijającej się dziedziny.

Zapraszamy do Poznania!


Jeśli masz jakieś pytania, napisz!


Koordynatorzy konferencji:

Aleksandra Bordzio
Tel. 668-607-111
E-mail: aleksandra.bordzio@gmail.com

Katarzyna Bar
Tel. 663-944-050
E-mail: katarzynabar1993@gmail.com

III Międzynarodowe Sympozjum Wyzwania Współczesnej Protetyki Słuchu

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na III Międzynarodowe Sympozjum Wyzwania Współczesnej Protetyki Słuchu, które odbędzie się  w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, w dniach 3-5 kwietnia 2017 r. Tegoroczne Sympozjum odbywać się będzie w ramach obchodów XXV-lecia Wydziału Lekarskiego II naszej uczelni.

Po raz pierwszy proponujemy również samodzielną sesję studencką - Pierwsze kroki w protetyce słuchu, w ramach której studenci będą mogli zaprezentować wyniki działalności kół naukowych oraz przedstawić swoje prace licencjackie i magisterskie.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie www.WWPSIII.ump.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Dorota Hojan-Jezierska

Postępy Neuroimmunologii Klinicznej -
Stwardnienie rozsiane i inne choroby demielinizacyjneukładu nerwowego

X Jubileuszowa Konferencja

POSTĘPY NEUROIMMUNOLOGII KLINICZNEJ
Stwardnienie rozsiane i inne choroby demielinizacyjne układu nerwowego

Termin:
2 czerwca 2017 r.

Miejsce obrad:
Hotel Bazar Aleje Marcinkowskiego, Paderewskiego 7, Poznań

» Więcej informacji

Konferencja "Innowacje w naukach biologicznych"

W imieniu Studentów oraz Doktorantów Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Biologów „BiologUS” pt. ,,Innowacje w naukach biologicznych”, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 27-28 kwietnia 2017 roku. Liczymy na aktywny udział studentów, doktorantów oraz młodych pracowników naukowych. Zapraszamy wszystkich do prezentacji swoich wyników badań (w formie referatów bądź posterów) ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych narzędzi, metod i rozwiązań wykorzystywanych w badaniach biologicznych. Liczymy na zaprezentowanie przez Państwa swoich najciekawszych osiągnięć, również tych o aplikacyjnym charakterze oraz na wymianę doświadczeń.

W załączeniu znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy, który prosimy odesłać na poniższy adres e-mail do 31 stycznia 2017 roku. Abstrakty prosimy nadsyłać do dnia 14 lutego 2017 roku w języku polskim. Koszt uczestnictwa w konferencji wyniesie 130 zł brutto (wpisowe, materiały konferencyjne, poczęstunek).

» formularz zgłoszeniowy
» wzór abstraktu

Do zobaczenia w Szczecinie!

Kontakt:
e-mail: konfbiologus@gmail.com
tel.: 91 444 15 79

 

 

 

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także