Konferencje i szkolenia

 

"Człowiek przyszłości - wyzwania wobec nauki"

Prof. Józef Kostrzewski, wybitny archeolog i współtwórca Uniwersytetu Poznańskiego,  założyciel i dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, będzie patronem konferencji organizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach cyklu „Człowiek przyszłości - wyzwania wobec nauki”. Wspólną ideą kilku konferencji jest refleksja nad problemami, jakie stawia przed nauką współczesny człowiek. W tym roku konferencje dotyczyć będą relacji człowieka z gospodarką, a także przyrodą i techniką. Pierwsza z nich poświęcona jest relacji do przeszłości i możliwości jej badania. Odbędzie się w dniach 21-22 września w siedzibie PTPN przy ul. Mielżyńskiego 27/29.

Ogólnopolska konferencja ma charakter interdyscyplinarny, udział w niej wezmą nie tylko archeolodzy. O rekonstrukcji przeszłości mówić będą również poznańscy lekarze z Uniwersytetu Medycznego i informatycy z Politechniki Poznańskiej.

Konferencji towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa.

Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Poznania oraz rektorzy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego oraz Politechniki Poznańskiej.

Szczegółowy program dostępny na http://ptpn.poznan.pl/zasluzeni-dla-nauki-cykl-ogolnopolskich-konferencji-promujacych-wybitnych-poznaniakow-2/

Plakat

Warsztaty z podstaw dietetyki gerontologicznej - edycja II

Szanowni Państwo,

Pracownia Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej - główny organizator odbywającej się już od czterech lat Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dietetyka gerontologiczna – wyzwania i szanse” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dietetyką gerontologiczną do udziału w

WARSZTATACH Z PODSTAW DIETETYKI GERONTOLOGICZNEJ (II edycja),

które to odbędą się 28 października 2017 r. (sobota) w Poznaniu.

Szczegółowy program, formularz rejestracyjny oraz regulamin Wydarzenia znajdą Państwo poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

» Regulamin
» Formularz zgłoszeniowy

Program

Zastosowanie nanocząsteczkowych kropli do oczu - polsko-islandzka wymiana wiedzy. Zagadnienia farmakologii w okulistyce

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną Konferencję pt. „Zastosowanie nanocząsteczkowych kropli do oczu – polsko-islandzka wymiana wiedzy. Zagadnienia farmakologii w okulistyce”, która jest wynikiem współpracy Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” z Kliniką Okulistyki Uniwersytetu Islandzkiego w Rejkiawiku w ramach projektu współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014, Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz Budżetu Państwa.

Termin: 21.09.2017 r., godz. 11:00-16:00
Miejsce: Waga Miejska w Poznaniu

» Szczegółowe informacje

II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Współczesna analityka farmaceutyczna i biomedyczna w ochronie zdrowia"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Współczesna analityka farmaceutyczna i biomedyczna w ochronie zdrowia".

Termin: 19.10.2017 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Tematyka konferencji dotyczyć będzie zarówno dziedzin związanych z chemią medyczną, analityką farmaceutyczną i kliniczną, jak i zastosowania technik analitycznych w technologii farmaceutycznej.

Swoje zaproszenie kierujemy szczególnie mocno do farmaceutów, lekarzy, analityków, klinicystów, biochemików, farmakologów oraz chemików, specjalizujących się w zastosowaniu najnowszych metod analitycznych i „omicznych”, takich jak: genomika, proteomika i metabolomika, we współczesnej medycynie i farmacji, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia.

Niniejsza konferencja powinna stanowić dobrą okazję nie tylko do wymiany doświadczeń naukowych i praktycznych, ale będzie również służyć pogłębieniu wiedzy i nawiązywaniu nowych kontaktów naukowych.

Więcej informacji na stronie www.chnia.ump.edu.pl.

Ogólnopolska Konferencja Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku - dobrostan zwierząt w różnych perspektywach

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konferencji "Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku".

Termin: 29.09.2017
Miejsce: Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, Poznań

Głównym tematem tegorocznych obrad jest szeroko rozumiany dobrostan. Pojęcie dobrostanu zwierząt zostało zapożyczone z psychologii człowieka i psychiatrii, które jako pierwsze podejmowały systematyczne badania nad podnoszeniem jakości życia ludzi, z punktu widzenia funkcjonowania jednostki. Nasze wrześniowe spotkanie jest wynikiem współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Fundacją VIVA! oraz naszym Uniwersytetem. W trakcie dwudniowych obrad przewidziano sesje plenarne, warsztaty szkoleniowe oraz panele z udziałem ekspertów ds. żywienia. W tym roku zapraszamy do wspólnych debat wszystkich, którym bliski jest temat dobrostanu zwierząt: w towarzyszeniu człowiekowi, hodowli, produkcji, rozrywce, edukacji, sztuce i wszystkich innych możliwych do pomyślenia aspektach.

Do zobaczenia!

Banner

I Ogólnopolska Studencka Konferencja Neurologiczna

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn serdecznie zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Neurologicznej

odbywającej się w ramach 39. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland w dniu 11 listopada 2017 roku pod patronatem Prorektora ds. Zadań Uczelni Medycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Kierownika Katedry Neurologii i Neurochirurgii prof. dra hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza.

» Komunikat konferencyjny
» Regulamin

Plakat

III Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców

Samorząd Doktorantów Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w III Podkarpackiej Konferencji Młodych Naukowców, która odbędzie się w Rzeszowie (na terenie Politechniki Rzeszowskiej) w dniach 12-14 października 2017 r.

Konferencja skierowana jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz młodych doktorów podejmujących prace badawcze z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, chemii, biologii, biotechnologii, elektrotechniki, informatyki, nauk matematycznych i fizycznych, inżynierii medycznej, zarządzania i marketingu, rolnictwa, technologii żywności, architektury, budownictwa, inżynierii i ochrony środowiska. Konferencja przybierze charakter ogólnopolski.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi na stronie internetowej konferencji:
http://doktoranci.w.prz.edu.pl/podkarpacka-konferencja-mlodych-naukowcow

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: pkmn@stud.prz.edu.pl

» Komunikat 1
» Komunikat 2
» Formularz zgłoszeniowy
» Wzór streszczenia

V Ogólnopolska Konferencja naukowo-szkoleniowa "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce"

Katedra i Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na V Ogólnopolską Konferencję naukowo - szkoleniową "FARMAKOEKONOMIKA SZANSĄ NA ZBILANSOWANIE WYDATKÓW SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ W POLSCE".

Konferencja odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 roku w Centrum Biologii Medycznej UMP, ul. Rokietnicka 8, sala 1010, 60-806 Poznań.

» Szczegółowe informacje

XVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa TYTOŃ A ZDROWIE "Współczesne oblicza alkoholu, narkotyków i tytoniu"

XVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
TYTOŃ A ZDROWIE

"Współczesne oblicza alkoholu, narkotyków i tytoniu"

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka
oraz
Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszam do udziału w Konferencji w dniach 23-24 listopada 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz rejestracja na stronie: www.tytonazdrowie2017.ump.edu.pl.


Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. Ewa Florek

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zrozumieć Naukę"

banner

Fundacja Promovendi zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Zrozumieć Naukę", która odbędzie się 30 września 2017 r. w Łodzi.

Wydarzenie kierowane jest w głównej mierze do Studentów, Doktorantów oraz Młodych Naukowców. Ma ono na celu upowszechnianie wyników prowadzonych badań oraz lepsze zrozumienie świata nauki.

Koncepcja Konferencji opiera się na udzieleniu przez Uczestników odpowiedzi na 3 proste, lecz niezwykle ważne pytania, które nurtują nas wszystkich już od dziecka – Co? Jak? Dlaczego?. Pod tymi, na pierwszy rzut oka, prostymi hasłami kryją się trzy podstawowe informacje mające ogromne znaczenie dla nauki.

Co? - czyli czym zajmuję się naukowo?
Jak? - czyli sposób wykonania badań i uzyskania rzetelnej odpowiedzi?
Dlaczego? - czyli co jest powodem podjętych działań naukowych?

Jeśli chcecie podzielić się z innymi taką wiedzą lub usłyszeć odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy do rejestracji: https://goo.gl/forms/LzDJ3vWKtr4rvSyj2

Każdy uczestnik Konferencji otrzyma certyfikat uczestnictwa potwierdzający wygłoszenie prezentacji lub zaprezentowanie posteru. Dla najciekawiej zaprezentowanych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody. Istnieje również możliwość publikacji rozdziału w recenzowanej monografii naukowej (5 pkt MNiSW).

Warto wziąć udział w konferencji?
Oceń sam!

Zapraszamy do rejestracji: https://goo.gl/forms/LzDJ3vWKtr4rvSyj2

Za ile? Od 199 zł

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy: zrozumiecnauke@promovendi.pl

Więcej informacji:
- profil Fundacji na FB: https://www.facebook.com/fundacja.promovendi/
- wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1861902920798934/

Wczesnonowożytna medycyna, historia naturalna i filozofia przyrody (XVI–XVIII W.): miejsca spotkania, miejsca konfliktu

Szanowni Państwo,

Katedra i Zakład Historii Nauk Medycznych UMP oraz Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej

Wczesnonowożytna medycyna, historia naturalna i filozofia przyrody (XVI–XVIII W.): miejsca spotkania, miejsca konfliktu,

która odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-8 grudnia 2017 r.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2017 r.

W załączniku znajdą Państwo Komunikat wraz z Formularzem zgłoszeniowym

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel./fax: +48 61 854 72 42
email: wczesnonowozytnamedycyna@gmail.com


Łączę wyrazy szacunku,

dr Katarzyna Pękacka-Falkowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

VII Bałtyckie Forum Zdrowia

Katedra Analizy i Strategii Przedsiębiorstw Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Koordynowanej Ochrony Zdrowia przy współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii i Polską Federacją Szpitali zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową VII BAŁTYCKIE FORUM ZDROWIA.

Termin: 10.11.2017 r.
Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, ul. Mickiewicza 64, 71-101 Szczecin

Motywem przewodnim Konferencji jest Koordynowana Opieka Zdrowotna. Towarzyszyć jej będzie wizyta studyjna w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.

» Więcej informacji
» Formularz zgłoszeniowy

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa z Warsztatami "Zioła dla Zdrowia i Urody"

Katedra i Zakład Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych naturalnymi środkami leczniczymi i kosmetycznymi do udziału w II edycji Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej z Warsztatami "Zioła dla Zdrowia i Urody".

Termin konferencji: wrzesień 2017 r.

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowej składa się z cyklu wykładów pt.„Kilka prawd o modnych ziołach” oraz zajęć praktycznych obejmujących przyrządzanie w warunkach domowych leczniczych i przyprawowych mieszanek ziołowych, syropów leczniczych czy prostych form kosmetycznych do pielęgnacji ciała i włosów.

Rekrutacja na konferencje odbywać się będzie od 1 czerwca 2017 r. do 15 sierpnia 2017 r. W ramach dwudniowej Konferencji będą prowadzone wykłady (5 godzin) oraz zajęcia praktyczne (12 godzin), rozpoczęcie zajęć planowane jest na połowę września 2017.

Plakat

XXVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego jak i swoim własnym mam zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVII Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, który odbędzie się w dniach 21-23.09.2017 r. w Białymstoku.

Kongresy Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego są doskonałą możliwością upowszechniania, promowania i popularyzowania najnowszych osiągnięć naukowych, nie tylko z dziedziny tzw. nauk podstawowych. Zaplanowane wykłady prowadzone będą przez wybitnych naukowców reprezentujących bardzo szeroki wachlarz nauk, w tym także klinicznych, o uznanej międzynarodowej renomie. Niewątpliwie, Kongresy PTF mają długą historię prezentowania wyjątkowej jakości badań naukowych i są idealnym polem wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami różnych specjalności. Jestem głęboko przekonany, że tegoroczne spotkanie również wpisze się w tą tradycję stając się platformą do wymiany myśli naukowej i doskonałą okazją do nawiązania współpracy badawczej pomiędzy uczestnikami.

Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam Państwa na XXVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, który odbędzie się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zapraszam także do zapoznania się z bogactwem dziedzictwa kulturalnego naszego regionu. Na Państwa mapie odwiedzin, nie powinno zabraknąć tak znanych miejsc jak Pałac Branickich czy Opera i Filharmonia Podlaska, a warto również skorzystać z oferty licznych muzeów ziemi podlaskiej.

Zgłoszenia na Kongres oraz abstrakty wystąpień należy przesyłać poprzez system informatyczny do 15.06.2017 r. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej konferencji: www.umb.edu.pl/ptf-bialystok
 
Adrian Chabowski,
Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego

» Zaproszenie
» Program

Kurs „Kapilaroskopia dla lekarzy praktyków”

logo
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w certyfikowanym szkoleniu z kapilaroskopii. Kurs odbędzie się w ramach programu konferencji: Interdyscyplinarne Spotkania pod Poznańskimi Koziołkami (Poznań 8-9 wrzesień 2017)

Kurs dedykowany jest dla lekarzy rożnych specjalności.

Uczestnicy kursu uzyskają podstawową wiedzę z zakresu kapilaroskopii w tym wskazania do wykonywania badań i zasady interpretacji obrazu kapilaroskopowego.

Więcej informacji: proyou.pl

Konferencja i Warsztaty ECMO WYZWANIA 2017

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością zapraszamy na konferencję ECMO WYZWANIA 2017. Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 października 2017 w Poznaniu.

Mając w pamięci ogromne zainteresowanie wydarzeniem jakim była prezentacja programu ECMO dla Wielkopolski w 2016 roku, Komitet Organizacyjny wychodzi naprzeciw potrzebie zorganizowania ogólnopolskiego spotkania pozwalającego na konsolidację środowiska medycznego zajmującego się terapiami stosowanymi w stanach skrajnej niewydolności krążeniowej i oddechowej.

Mamy nadzieję, że spotkanie stanie się istotnym forum wymiany doświadczeń. Mają nam w tym pomóc zaproszeni goście, praktycy z kraju i z zagranicy. Ponadto serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w Sesji Otwartej.

Serdecznie zapraszamy na stronę www.ecmo2017.bok-ump.pl

Do zobaczenia!

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. n. med. Marek Jemielity

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
"Kontrola ciała w interdyscyplinarnej perspektywie"

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Kontrola ciała w interdyscyplinarnej perspektywie", która odbędzie się 23 listopada 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Planowane zagadnienia tematyczne:
1. Ciało człowieka w ujęciu antropometrycznym i motorycznym
2. Ciało w XXI wieku - promocja zdrowia i styl życia
3. Ciało sprawne i niepełnosprawne
4. Zewnętrzna i wewnętrzna kontrola ciała
5. Nowoczesne mechanizmy dyscyplinowania ciała
6. Ciało prywatne/ciało publiczne
7. Rekapitulacja, rewitalizacja i rekontekstualizacje pojęcia kontroli ciała
8. Varia

» Więcej informacji

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 25 listopada 2017 roku (sobota),  pod patronatem JM Rektora UMP prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego i Dziekana Wydziału Lekarskiego II prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 37a, odbędzie się Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „65 lat uniwersyteckiej stomatologii zachowawczej i ortodoncji - razem w jednym kierunku”.

Organizatorami wydarzenia są Katedra i Klinika Stomatologii  Zachowawczej i Periodontologii oraz Katedra i Klinika Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji; prezentowania badań w formie ustnej lub plakatowej. Z zaprezentowanych prac Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze, które zostaną nagrodzone. Równocześnie zachęcamy do nadsyłania prac badawczo-naukowych, z możliwością publikacji w monografii - ”Fizykodiagnostyka i rehabilitacja w medycynie i stomatologii - nowe trendy”.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

» Informacje ogólne
» Program ramowy
» Formatka monografii

Będzie nam miło spotkać się z Państwem.

 
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr hab. n. med. Marzena Wyganowska-Świątkowska
Dr n. med. Przemysław Kopczyński

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego"

Uprzejmie informujemy, że w dniach 4-5 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego".

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, dietetyków, logopedów, terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, osób pracujących w opiece społecznej, instytucjach państwowych, prawników, pedagogów, bioetyków, psychologów, psychoterapeutów, socjologów i wszystkich osób, które związane są zawodowo z tematyką naszego wydarzenia.

» Komunikat III
» Komunikat II
» Komunikat I
» Komunikat I (english version)

logo

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Medycyna podróży - zagadnienia wielodyscyplinarne.
Choroby tropikalne i pasożytnicze a zdrowie międzynarodowe"

Banner

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa, w imieniu własnym oraz Komitetu Organizacyjnego, do udziału w Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji 55-lecia Katedry i Kliniki Chorób Tropikalnychi Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 września 2017 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37a.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tropiki2017.pl/


Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Stefaniak

 

 

Kontakt

Biuro Organizacji Konferencji CKD
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel./fax: 61 854-76-80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl
www.konferencje.ump.edu.pl

Zobacz także