Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Nowy sprzęt w Uczelnianym Centrum Aparaturowym

Nowy sprzęt w Uczelnianym Centrum...

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować, że dzięki dotacji Władz Uczelni w kwocie 1 mln zł, Uczelniane Centrum Aparaturowe pozyskało na przełomie 2018 i 2019 roku następujące urządzenia naukowo-badawcze: digital droplet PCR (QX200, Bio-Rad), mikrotom mrożeniowy, mikrotom rotacyjny z torem wodnym i chłodzeniem oraz stację do zatapiania preparatów histologicznych. Ponadto, mikroskop fluorescencyjny Zeiss AxioVert.A1 został doposażony w obiektyw o powiększeniu 100x oraz moduł do ilościowej analizy obrazu (Intellesis HWL).

Przewodniczący Rady Uczelni wybrany

Przewodniczący Rady Uczelni wybrany

Z dumą informujemy, że na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, które odbyło się w dniu 30 stycznia 2019 r. senatorowie naszej Uczelni dokonali wyboru dra Waldemara Szwarczyńskiego na funkcję Przewodniczącego Rady Uczelni.

Nagrody Ministra Zdrowia

Nagrody Ministra Zdrowia

Posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w dniu 30 stycznia 2019 r. nabrało uroczystego charakteru poprzez wręczenie zasłużonym pracownikom naszej Uczelni nagród Ministra Zdrowia.

XIII Przeglądu Prac Magisterskich z Zakresu Historii Farmacji

XIII Przeglądu Prac Magisterskich z...

Uprzejmie informujemy, że 18 stycznia 2019 r. odbyła się trzynasta edycja corocznego Przeglądu Prac Magisterskich z Zakresu Historii Farmacji organizowanego przez Sekcję Historyczną Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz Sekcję Historii Chemii i Farmacji Instytutu Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów Polskiej Akademii Nauk.

Uniwersyteccy eksperci

Uniwersyteccy eksperci

Z satysfakcją informujemy, że w wąskim gronie powołanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespołów doradczych do spraw wykazów czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych znaleźli się przedstawiciele naszej Uczelni.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie