Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Nowatorska aplikacja „iWound”

Nowatorska aplikacja „iWound”

Zagrożenie miejsc operowanych zakażeniem to problem, z którym borykają się chirurdzy „od zawsze” i wszędzie. Pomimo postępu w medycynie, zakażenia pooperacyjne zdarzają się i ciągle stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia operowanych pacjentów. Skutkuje to także znacznym wydłużeniem hospitalizacji. Podstawowym problemem jest fakt, że nie ma wiarygodnych danych na temat zakażeń pooperacyjnych. Tylko 30 procent szpitali w Polsce raportuje dane o zakażeniach. Szacuje się, że w Polsce rocznie występuje około 400 tysięcy takich przypadków. Odpowiedzią na ten problem jest aplikacja na urządzenia mobilne „iWound”.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Inauguracja Roku Akademickiego...

Szanowni Państwo, już 1 października 2018 r. o godz. 10:00 rozpoczynamy obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wówczas to w Auli UAM odbędzie się wspólna Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 czterech Uczelni, na którą serdecznie zapraszam społeczność naszego Uniwersytetu.

Uroczyste Posiedzenie Połączonych Rad Wydziałów

Uroczyste Posiedzenie Połączonych...

Szanowni Państwo, w imieniu Senatu UMP oraz własnym serdecznie zapraszam na Uroczyste Posiedzenie Połączonych Rad Wydziałów, które odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 10.00 w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Rusza akcja „Czary mary okulary”

Rusza akcja „Czary mary okulary”

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prowadzi zbiórkę okularów dla mieszkańców Afryki. Akcja zatytułowana „Czary mary okulary” potrwa do 15 października 2018 r.

Senioralni 2018

Senioralni 2018

Już 29 września o godz. 12.00 na Dziedzińcu Urzędu Miasta Prezydent Jacek Jaśkowiak przekaże najstarszym mieszkańcom Poznania klucze do bram miasta, inaugurując tym samym kolejną edycję projektu Senioralni. Poznań.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie