Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Trzecia Letnia Szkoła USG STN UMP!

Trzecia Letnia Szkoła USG STN UMP!

Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest coroczna Letnia Szkoła Ultrasonografii. To tygodniowe wydarzenie dla studentów ostatnich lat kierunku lekarskiego, którzy odczuwają niedosyt praktycznych zajęć z ultrasonografii. Trzecia Letnia Szkoła USG odbyła się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii, a także JM Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego I UMP prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej.

Stypendia Rady Miasta Poznania

Stypendia Rady Miasta Poznania

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Rady Miasta Poznania dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego.

Najlepsza oryginalna praca twórcza doktoranta

Najlepsza oryginalna praca twórcza...

W dniu 5 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta w roku 2018.

Doktorat honoris causa dla profesora Martina Witta

Doktorat honoris causa dla profesora...

Profesor Martin Witt otrzymał tytuł doktora honoris causa naszego Uniwersytetu. Uroczystość, którą prowadził Rektor, profesor Andrzej Tykarski, odbyła się 26 czerwca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. Profesor Martin Witt, którego akademicka kariera związana była z Uniwersytetami w Tybindze i Dreźnie obecnie pracuje w Katedrze Anatomii Uniwersytetu w Rostocku.

Absolutorium Wydziału Lekarskiego II

Absolutorium Wydziału Lekarskiego II

W minioną sobotę aulę Centrum Kongresowo-Dydaktycznego wypełnili absolwenci Wydziału Lekarskiego II. W doniosłej uroczystości wzięło udział 135 osób. Były nagrody, gratulacje, ciepłe słowa, pamiątkowe zdjęcia i cała masa wzruszeń.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie