Aktualności

Fundusz Grantowy proSCIENCE 2.0

Fundusz Grantowy proSCIENCE 2.0

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję , iż w dniu 1 września uruchomimy konkursu na zakup aparatury naukowo-badawczej dla jednostek naszego Uniwersytetu. Będzie to pierwsze w historii naszej uczelni postępowanie konkursowe mające na celu wyłonienie najlepszych projektów naukowych, które wymagają wsparcia wysokokosztowej aparatury badawczej.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci w dniu 17 sierpnia 2017 r. Dr n. farm., mgr chem. Izabeli Kędziory wieloletniego cenionego starszego specjalisty naukowo-technicznego z Katedry i Zakładu Botaniki Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin UMP.

Dodatkowy nabór na studia 2017/2018

Dodatkowy nabór na studia 2017/2018

Informacje na temat dodatkowego naboru na studia w roku akademickim 2017/2018.

13. numer Biuletynu Informacyjnego "Bioethica"

13. numer Biuletynu Informacyjnego...

Szanowni Państwo, to już ostatni numer Biuletynu Studenckiego Koła Naukowego Etyki i Bioetyki w roku akademickim 2016/2017. Znajdą w nim Państwo wywiady, m.in. rozmowę Dominiki Sobieraj z Marianną Sawińską, która koordynowała wolontariacki wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Gródku na Ukrainie czy też z Agnieszką Binkiewicz – członkiną Koła Etyki i Bioetyki oraz Redaktor Naczelną Gazety PULS UM.

Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych

Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych

W dniu 22 lipca w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi odbył się zjazd założycielsko-wyborczy Doktoranckiego Forum Uczelni Medycznych (DFUM). Jest to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu współpracę, integrację i reprezentowanie środowiska młodych naukowców z uczelni medycznych.

Letni Uniwerek Umiejętności Praktycznych - podsumowanie

Letni Uniwerek Umiejętności...

W dniach 10-14. lipca 2017 odbyła się druga edycja Letniego Uniwerka Umiejętności Praktycznych, który jest inicjatywą Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w ramach realizacji Programu Rozwojowego Symulacji Medycznej na naszej Uczelni, wspieranego przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz więcej aktualności