< Cofnij

Halo! Tu serce!

Data wydarzenia: 3 czerwca 2017

Zdjęcie
Halo! Tu serce! to akcja profilaktyczna organizowana w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Świadomości Niewydolności Serca.

W dniu 3 czerwca 2017 r. w godz. 10:00-16:00 na obszarze terenów zielonych wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu odbędzie się event prozdrowotny, podczas którego będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne, zaprezentowane zostaną pokazy ratownictwa medycznego oraz prezentacje kulinarne propagujące zdrowe żywienie z udziałem znanych kucharzy. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz zajęć sportowych promujących aktywność fizyczną.

Niewydolność serca jest złożonym problemem medycznym, co utrudnia jej zidentyfikowanie i rozpoznanie u pacjentów. Wiedza w społeczeństwie na temat objawów i rozpowszechnienia tej choroby jest niewielka, w przeciwieństwie np. do chorób nowotworowych. Jednocześnie niewydolności serca można w dużej mierze zapobiegać i leczyć, jeśli odpowiednio wcześnie zostaną wdrożone działania prewencyjne i lecznicze. Niestety problem ten będzie narastał w kolejnych latach, stanowiąc ogromne obciążenie ekonomiczne społeczeństwa. Ogromną rolę w zapobieganiu tej chorobie oraz zmniejszaniu kosztów leczenia odgrywa profilaktyka i edukacja - dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzaniu, które będzie okazją do pozyskania od specjalistów informacji o tym, jak dbać o serce.

Organizatorami wydarzenia są Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wraz ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.

» Szczegółowe informacje