I Ogólnopolska Konferencja “MedInnovations. Innowacje w medycynie”

Data wydarzenia: 21 marca 2020

baner

W imieniu organizatorów zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję “MedInnovations. Innowacje w medycynie”. To inicjatywa studentów kierunku lekarskiego, która powstała z pasji do nowych technologii oraz rosnącego zainteresowania wdrażaniem innowacyjnych procedur medycznych.

Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji nad rozwojem medycyny w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego. Z założenia konferencja jest interdyscyplinarna, zaprosiliśmy na nią specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy, którzy w swojej praktyce klinicznej korzystają z systemów robotycznych, algorytmów sztucznej inteligencji i nowoczesnych symulacji, inżynierów i informatyków tworzących te systemy, a także przedstawicieli startupów z zakresu innowacji medycznych w Polsce. Chcemy przedstawić studentom i młodym lekarzom możliwości płynące z zastosowania w praktyce najnowszych osiągnięć nauki i techniki oraz popularyzować tego typu przedsięwzięcia.

Konferencja odbędzie się 21.03.2020 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W planie wydarzenia są dwa bloki tematyczne: “Roboty medyczne” i “Sztuczna Inteligencja, Obrazowanie i Druk 3D” oraz sesja warsztatowa.

Więcej informacji:  https://www.facebook.com/events/674931626247945/