I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Konferencja "Innowacje w onkologii"

Data wydarzenia: 28 maja 2016

„Innowacje w onkologii” stanowią już trzecią konferencję w dorobku organizacyjnym Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. W/w spotkanie to swoiste nawiązanie do pierwszej inicjatywy Koła - Studenckiej Konferencji „Najczęstsze nowotwory złośliwe w Polsce” (24 kwietnia 2015 roku w Auli im. Prof. Grucy w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie; 200 uczestników biernych).

Konferencja została zaplanowana na 28 maja 2016 roku. Miejscem spotkania będzie Aula im. Prof. Janusza Piekarczyka w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Księcia Trojdena 2a w Warszawie. Jednocześnie, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych (video streaming) Konferencja będzie transmitowana do uniwersytetów medycznych w Łodzi, Lublinie oraz Poznaniu.

Konferencja będzie transmitowana w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP (sala A). Uczestników prosimy o przybycie na miejsce do godziny 8:30.

Program Konferencji, adresowanej do studentów oraz młodych lekarzy, obejmował będzie 4 sesje szkoleniowe, które poświęcone będą standardom diagnostyki i leczenia w przypadku wybranych nowotworów złośliwych (rak jelita grubego, płuca oraz czerniak) zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine (Medycyna oparta na dowodach).

Ponadto, jak zwykle planowana jest część poświęcona niesłychanie ważnej umiejętności - komunikacji lekarza z pacjentem onkologicznym. W tym roku,  przyjęła ona formułę panelu dyskusyjnego, do którego zaprosiliśmy psychoonkologa, lekarza - rezydenta z onkologii klinicznej oraz przedstawiciela Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Nowością w programie będzie druga prezentacja raportu „Badania kliniczne w Polsce” sporządzonego przez PricewaterhouseCoopers na zlecenie m.in. Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Komitet Honorowy:

Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Miasta Lublina - Pan Krzysztof Żuk

Dyrektor Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - dr hab.n.med. Jan Walewski

Jego Magnificencjia Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - dr hab.n.med. Marek Krawczyk

Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Prof. dr hab.n.med. Paweł Górski

Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - dr hab.n.med. Andrzej Drop

Jego Magnificencji, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - dr hab. n.med. Jacek Wysocki

Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej - dr hab. n.med. Piotr Rutkowski

Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej - dr hab. n.med. Piotr Wysocki

Prezes Polskiego Towarzystwa Patologów - dr hab. n.med. Anna Nasierowska-Guttmejer

Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich - dr hab. n.med. Jan Kulig