VII Ogólnopolska Akademia Pediatrii

Data wydarzenia: 1 marca 2019

Konferencja "VII Ogólnopolskiej Akademii Pediatrii" odbędzie się w dniach 01.-02.03.2019 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. Ogólnopolska Akademia Pediatrii jest organizowana już po raz siódmy przez Pediatryczne Koła Naukowe UMP.

Konferencja ta adresowana jest do studentów kierunków medycznych oraz młodych lekarzy. Podczas tegorocznej edycji pragniemy zaprezentować najnowszą wiedzę z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki częstych dolegliwości wieku dziecięcego, którą powinien posiadać każdy absolwent kierunku medycznego. Naszym celem jest również poszerzanie umiejętności praktycznego wykorzystywania wiedzy przez uczestników poprzez organizację licznych warsztatów między innymi w Centrum Symulacji Medycznej, jak i z biopsji szpiku, laparoskopii, resuscytacji noworodka, punkcji lędźwiowej oraz interpretacji badań laboratoryjnych. Nasza Konferencja obejmuje także Sesję Quizową, w trakcie której chcemy nagrodzić uczestników wykazujących się największą wiedzą z zakresu Pediatrii. Organizujemy również Sesję Konkursową oraz Sesję Plakatową z zakresu Onkologii i Hematologii Dziecięcej, podczas której studenci oraz lekarze stażyści będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac oryginalnych oraz opisów przypadków.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/196619807940868

Zapraszamy serdecznie!