< Cofnij

XVII Forum Szpitali oraz Wieczoru św. Łukasza

Data wydarzenia: 17 października 2018

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na konferencję:

XVII Forum Szpitali,

która odbędzie się w dniach 17-18 października 2018 r. w Hotelu Andersia.

Rok 2018 to rok ugruntowania się już idei sieci szpitali, rok mierzenia się z problemami wynikającymi ze „złapania” zarządzających w sieć nie tylko tę szpitalną, ale również płacową, czy informatyczną. Jest to również rok wyzwań, przed którymi stoją podmioty w związku z wejściem w życie regulacji RODO, a także koniecznością dostosowania placówek do wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Podczas Forum silnie obecna będzie tematyka zarządcza, a swoją wiedzą w tym zakresie podzielą się praktycy- dyrektorzy szpitali, którzy na co dzień zmagają się z trudami zarządzania podmiotami leczniczymi. Szczegółowy program przekazujemy w załączeniu.

Konferencji towarzyszyć będzie tradycyjny Wieczór Św. Łukasza, który odbędzie się 17 października o godzinie 19.00 w Centrum Kongresowo - Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego 37A.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładu podczas Wieczoru przyjął Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski.

Temat wystąpienia brzmi: „Jak łączyć służbę pacjentom z prowadzeniem pracy naukowej oraz skutecznym formowaniem kolejnych pokoleń medyków: Salus aegroti - Educatio - Scientia.” Podczas uroczystości zaprezentowana zostanie ponadto wyjątkowa publikacja: Długa - opowieść Mistrzów - przygotowana z okazji 195-lecia Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Jest to zbiór piętnastu wywiadów z Nestorami Szpitala. Wieczór zwieńczy koncert Łukasza Kuropaczewskiego, współtwórcy i dyrektora artystycznego Akademii Gitary, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie muzyków poznańskich.

Termin i miejsce konferencji:
17-18.10. 2018 r.; Hotel Andresia, plac Andersa 3, 61-894 Poznań

Termin i miejsce Wieczoru św. Łukasza:
godz. 19:00, 17.10.2018 r.; Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37A, Poznań

Informacje dodatkowe:
dr hab. med. Szczepan Cofta: 504 161 683

» Program

dr hab. med. Szczepan Cofta
(-) Naczelny Lekarz Szpitala