XXIII Kongres Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego "Neuropsychologia kliniczna - teoria, badania, praktyka"

Data wydarzenia: 4 grudnia 2021

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że w dniach od 4 do 5 grudnia 2021 r. na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się XXIII Kongres Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego pod tytułem „Neuropsychologia kliniczna - teoria, badania, praktyka”.

Celem Kongresu jest stworzenie okazji do wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności badaczy oraz praktyków klinicznych, a także inicjowanie i podtrzymywanie współpracy między specjalistami psychologii stosowanej. Neuropsychologia kliniczna dzieci, młodzieży i dorosłych, jako jedna z prężniej rozwijających się dyscyplin psychologii klinicznej, integruje wiedzę z różnych obszarów psychologii i neuronauki, a w obliczu dynamicznego rozwoju neurobiologii i neurotechnologii modyfikuje i udoskonala sposoby stawiania trafnej diagnozy i dostosowania adekwatnej pomocy psychologicznej w procesie leczenia.

Podczas XXIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego pragniemy zachęcić do dyskusji nad kierunkiem rozwoju teorii - badań - praktyki, kluczowych w pracy neuropsychologa klinicznego istotnie wpływających na jego tożsamość zawodową.

Szczegółowe informacje: http://zpzipk-4.home.amu.edu.pl/

Zapraszamy do otwartej dyskusji.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska